Укрзалізниця оголосила про закриття станцій: що буде натомість

Автор: Марченко Любов

Укрзалізниця вирішила закрити близько 70 станцій. Це становить 5% від усіх станцій, що налічуються в компанії. У правлінні компанії-перевізника кажуть, що стосовно кожної з таких станцій окремо аналізуватимуть ситуацію.

Укрзалізниця оголосила про закриття станцій: що буде натомість - today.ua

Про це повідомив в інтерв'ю виданню Rail.insider член правління Укрзалізниці В'ячеслав Єрьомін.

Він, зокрема, наголосив, що не йдеться про закриття станцій, на яких зберігається хоч якась активність. Йдеться лише про закриття тих станції, які не працюють уже протягом 5 років чи навіть більше. При цьому Укрзалізниця, як і раніше, несе витрати на їхнє утримання.

"Є амортизація, витрати на їхнє утримання, податок на землю, хоч його зараз і зменшили до 0,25%, проте такі витрати є", – зазначив член правління.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Нині на балансі Укрзалізниці числиться 1 402 залізничні станції. Близько 70 із них, тобто десь 5% від загальної чисельності, мають намір закрити.

Укрзалізниця оголосила про закриття станцій: що буде натомість

По кожній зі станцій, що закриваються, буде знайдено окреме рішення, яке дозволить скоротити витрати компанії на безперспективний об'єкт, але разом з тим не погіршити доставку вантажів до населених пунктів і підприємств, які обслуговувала закрита станція. Один із можливих варіантів рішення – створення вантажних хабів.

"Принцип такий: нам не потрібна одна станція, на яку приїде один вагон; ми створимо хаб, де буде 100 вагонів, а автомобілі зроблять першу та останню милю, довезуть до всіх точок вантаж. Тож не потрібно буде багато станцій, адже буде розумне логістичне рішення", – роз'яснив Єрьомін.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він також розповів, що у планах Укрзалізниці – створення окремого підрозділу – Термінальний оператор. До нього увійде 21 термінал, які будуть створені в кожній області України. По суті, це будуть великі логістичні вузли, які прийматимуть вантажі з різних точок і потім уже звідти відправлятимуть їх далі – до місця призначення.

Нагадаємо, пасажирам, які подорожують Укрзалізницею, потрібно знати, що на одні й ті ж рейси вартість квитків може бути різною. Вона залежить від сезону, а також від дня тижня.