Українці запідозрили неточність при розрахунку доплати до пенсії за понаднормовий стаж: роз'яснення від ПФУ

Автор: Марченко Любов

Дехто з українців запідозрив, що їм неправильно нараховується доплата до пенсії за понаднормовий стаж роботи. Люди вважають, що їм мають платити більше, а насправді виплачуються менші суми.

Українці запідозрили неточність при розрахунку доплати до пенсії за понаднормовий стаж: роз'яснення від ПФУ - today.ua

"Я на пенсії з 1994 року. Загальний стаж становить понад 44 роки. У мене є сумніви щодо правильності доплати за стаж переробітку. За 24 роки мені доплачують 234 гривні. А в газеті я прочитала, що мають виплачувати 35% від загальної пенсії", — бідкається одна з пенсіонерок.

У Пенсійному фонді України пояснили, як розраховують доплату до пенсії за понаднормовий стаж і хто взагалі має на неї право, пише видання napensii.

Як з'ясувалося, понаднормовим вважається стаж роботи, який перевищує у жінок 20 років, а у чоловіків 25. При цьому за кожний рік понаднормового стажу громадянам належить доплата до пенсії у розмірі 1% від основного розміру їхньої пенсії. Однак тим, хто отримує високу пенсію, не варто відразу хапатися за калькулятор і підраховувати свої "бонуси" за довге трудове життя. Справа в тому, що тут законодавці поставили серйозний бар'єр: доплата за рік не повинна перевищувати 1% прожиткового мінімуму. Ну, а оскільки в Україні ПМ для людей похилого віку зараз дорівнює 2093 грн, то доплата за один рік понаднормового стажу не буде вищою, ніж 20,93 грн.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Українці запідозрили неточність при розрахунку доплати до пенсії за понаднормовий стаж: роз'яснення від ПФУ

Крім того, норма 20/25 років діє лише для громадян, які вийшли на пенсію до жовтня 2011 року. А для молодших пенсіонерів діє інша норма. Для них понаднормовим вважається стаж понад 30/35 (жінки/чоловіки) років. Таким чином, якщо ви вийшли на пенсію, наприклад, у 2015, маючи при цьому 39 років страхового стажу, і до того ж ви чоловік, то для вас понаднормовий стаж становитиме лише 4 роки.

Таким чином, якщо повернутися до скарги пенсіонерки, яка відпрацювала 44 роки, то її понаднормовий стаж становитиме 24 роки, оскільки вона вийшла на пенсію до 2011 року. При цьому їй доплачуватимуть 24% від основної пенсії, а не 35%. До того ж, основний розмір її пенсії становить 977,14 грн. І це навіть не дотягує до прожиткового мінімуму. Звідси й така невелика доплата до пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ви пішли на пенсію до 2011 року, значить — у вас 24 роки понаднормового стажу (відпрацьований понад 20 років). З роздруківки, що додається до листа, видно, що основний розмір вашої пенсії становить лише 977,14 гривні. Тому у вашому випадку доплата за перероблені роки становить лише 234,51 гривні (977,14 х 24%)", - відповіли пенсіонерці.

Нагадаємо, українцям розповіли, як можна самостійно збільшити розмір пенсії у півтора рази.