Українці почали витрачати більше грошей на ресторани та кафе: ПриватБанк здивував статистикою витрат громадян

ПриватБанк показав порівняльну статистику витрат громадян із банківських карток за два літні місяці. Виявилося, що українці в липні витратили зі своїх карток набагато більше грошей, ніж у червні. Як з'ясувалося, наші співвітчизники почали витрачати більше грошей на кафе та ресторани, а також збільшили витрати на ліки.

Українці почали витрачати більше грошей на ресторани та кафе: ПриватБанк здивував статистикою витрат громадян - today.ua

Такі висновки випливають зі статистики за липень, яку опублікував ПриватБанк.

Українці оговталися від шоку, отриманого на початку війни і стали більше довіряти банкам. Громадяни вже не поспішають переводити в готівку всі свої банківські рахунки та активніше користуються безготівковими розрахунками. Так, у липні кількість розрахунків при покупках через термінали ПриватБанку зросла майже на 6% порівняно з червнем. Це означає, що українці здійснили за безготівковим розрахунком картками ПриватБанку на 10 мільйонів покупок більше, ніж у попередньому місяці.

А якщо рахувати у грошах, то обсяг безготівкових розрахунків за місяць зріс на 7,7% і досяг 48,4 млрд гривень. Саме таку вартість товарів та послуг українці сплатили у липні картками ПриватБанку.

Українці почали витрачати більше грошей на ресторани та кафе: ПриватБанк здивував статистикою витрат громадян

У липні українці залишили більше грошей в аптеках та ресторанах

Аналіз безготівкових витрат українців розкрив як прогнозовані, так і несподівані факти. Наприклад, немає нічого дивного в тому, що в липні українці витратили більшу суму грошей на купівлю продуктів, ніж у червні. Ціни в Україні, на жаль, невпинно зростають. А з ними зростають і витрати громадян на продовольство. Загалом майже половина (49%) безготівкових розрахунків українців припадає саме на купівлю їжі.

Крім того, у липні було більше грошей витрачено на пальне (на 12%), побутову техніку (на 16%) та на купівлю ліків (на 14,5%).

Із несподіваного – зростання витрат на ресторани та кафе. За другий місяць літа українці залишили у закладах громадського харчування 3,4 млрд гривень (це лише за безготівковим розрахунком і лише клієнти ПриватБанку), що на 19% більше, ніж за перший літній місяць. А це означає, що попри війну багато наших громадян не відмовляють собі у маленьких життєвих радощах.

Звичайно, лише за витратами клієнтів одного банку, нехай навіть такого великого, як ПриватБанк, не можна судити про загальну статистику. Проте тенденції очевидні.

Нагадаємо, ПриватБанк виплатить українцям по 5000 гривень допомоги. Для цього клієнтам банку потрібно взяти участь у розіграші.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua