Українці почали активно закуповувати зріджений газ: у чому небезпека такого палива для міської квартири

Автор: Марченко Любов

Зріджений газ став користуватись попитом не лише в автомобілістів, а й серед населення, яке активно використовує його в побуті. Це неминуче призведе до зростання ціни цей товар. Крім того, газові балони у міських квартирах можуть стати джерелом підвищеної небезпеки.

Українці почали активно закуповувати зріджений газ: у чому небезпека такого палива для міської квартири - today.ua

Як зміниться на ринку ціни на скраплений газ, і чому газові балони можуть становити загрозу життю, розповів apostrophe.

Останнім часом, через ушкодження енергомереж та газових магістралей, у багатьох населених пунктах і будинках скраплений газ із балонів став єдиним джерелом енергії. Особливо популярним це паливо стало в регіонах, де тривають активні бойові дії, а також на деокупованих територіях, де нещодавно точилися бої.

Через це на ринку різко зріс попит на цей енергоносій. Те, що раніше в основному купувалося лише автомобілістами, які водять машини на зрідженому газі, тепер стало предметом загального інтересу. Тому ціни на зріджений газ неминуче зростуть, кажуть експерти.

Популярні зараз

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

"Сьогодні на цих (деокупованих,- авт.) територіях існує величезний попит на балони, і в залежності від того, як він буде задоволений, буде надалі зростати і попит на газ. Це буде тиснути на ціну, і вона поступово збільшуватиметься, наближаючись до 30 гривень за літр", - розповів експерт "Нафторинку" Олександр Сіренко.

Вище 30 гривень ціна на скраплений газ найближчим часом не повинна піднятися, вважає експерт. При цьому ринок споживачів газу із балонів зросте приблизно на 30%.

Українці почали активно закуповувати зріджений газ: у чому небезпека такого палива для міської квартири

Проте зростання обсягів споживання та підвищення ціни – не єдина проблема, пов'язана з використанням зрідженого газу. Справа в тому, що через підвищений попит у побутовий сектор пішли балони, які роками, якщо не десятиліттями, іржавіли десь на складах. При заправці таких балонів ніхто до ладу не перевіряє їхній технічний стан. А тому вони можуть бути розгерметизовані та допускати витік газу. А якщо при цьому ще згадати закони фізики, виходить зовсім похмура картина.

"Люди заправляють балони на морозі, потім приносять їх додому, де газ нагрівається і збільшує тиск. І якщо балон має якісь дефекти, це може призвести до вибуху. Враховуючи значне підвищення попиту, гадаю, ми скоро почуємо про такі випадки", - зауважив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У цих умовах уряд має взяти ринок зрідженого газу під жорсткіший контроль: посилити нормативні вимоги до технічного стану та заправки балонів, а також встановити нагляд за дотриманням цих вимог. Все це, звичайно, вимагатиме нових робочих місць. Однак вони окупляться, оскільки найближчими роками ринок скрапленого газу в Україні буде дуже активним, вважає експерт.

Нагадаємо, на думку експертів, у листопаді подорожчає не лише автогаз, але й дизельне паливо. А ось бензин, ймовірно, залишиться в колишній ціні.