В Україні, починаючи з 2023 року, змінилися умови призначення пенсії за віком. Тепер для виходу на заслужений відпочинок громадянинові необхідно мати щонайменше 30 років страхового стажу. Проте не всім українцям вдається накопичити стільки років легальної праці на момент досягнення пенсійного віку. У Пенсійному фонді України повідомили, чи можна піти на пенсію з неповним страховим стажем, і коли ця пенсія настане.
Про правила призначення пенсії без повного страхового стажу пише hvylya.
З кожним роком ставатиме дедалі більше українців, які з тих чи інших причин не змогли заробити достатній трудовий стаж, але вже досягли пенсійного віку. Нерідко таким людям не вистачає здоров'я, щоби продовжувати активну трудову діяльність, та й роботодавці в умовах кризи неохоче беруть на роботу літніх людей. У такій ситуації українців цікавить, коли та на яку пенсію вони можуть розраховувати.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Якщо стаж 16 років, а працювати немає здоров'я (мені 60 років), чи можу я піти на пенсію і коли?", - запитує один із громадян у пенсійних експертів.
Експерти пояснили, що в такій ситуації немає жодної можливості вийти на пенсію у 60 років. Така категорія громадян може розраховувати на призначення пенсійних виплат лише після досягнення 65-річного віку.
Відповідно до закону, мінімальним страховим стажем для призначення пенсії в Україні є 15-річний стаж роботи. Оскільки у громадянина є 16 років стажу, то він все ж таки без пенсії не залишиться. Однак її почнуть виплачувати лише з 65 років.
Нагадаємо, в Україні змінився розмір прожиткового мінімуму. Стало відомо, як зміняться соціальні виплати, які від нього залежать.