Субсидія на оплату комунальних послуг може бути доступна не лише власникам житла, а також і його орендарям, які проживають у винайнятому помешканні. Зокрема, держава може частково компенсувати їм витрати на опалення. Однак субсидія на орендоване житло дається лише в тому випадку, якщо між орендарем і господарем оселі був офіційно укладений договір оренди.
Якщо такий договір є, і доходи квартиронаймача невеликі, то він має право отримати субсидію на опалення.
"Орендарі мають право звернутися за призначенням допомоги за фактичним місцем проживання, приклавши договір оренди до заяви і декларації", - повідомила глава Мінсоцполітики Марина Лазебна.
Звичайно, в першу чергу такою можливістю можуть скористатися студенти, яким квартиру знімають батьки. Адже офіційні доходи студента невеликі (в кращому випадку стипендія), і такий дохід точно дозволить йому претендувати на допомогу від держави.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Така субсидія на орендоване житло дається з місяця, коли орендар звернувся по неї, до закінчення опалювального сезону. Однак якщо договір оренди закінчується раніше, ніж опалювальний сезон, то й субсидію на орендоване житло дадуть лише по той місяць, який вказаний у договорі.
Лазебна також уточнила, що цією можливістю можуть скористатися студенти, які навчаються в закладах "загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, професійної перед вищою освітою і вищої освіти".
В Мінсоцполітики також нагадали перелік осіб, яким не варто розраховувати на субсидію від держави. До таких відносяться, зокрема, люди, які здійснили нещодавно дорогі покупки, власники нових машин, боржники по аліментах, власники великої житлової площі, а також особи, які заборгували гроші за комуналку. Загалом, виходить так: для того, щоб позбутися від боргів за комуналку, потрібно отримати субсидію. А для того, щоб отримати субсидію, потрібно спочатку позбутися боргів за комуналку.