Today.ua

Українці можуть недорахуватись страхового стажу в електронній трудовій книжці: названо причину

В Україні є дві головні умови виходу на пенсію: досягнення пенсійного віку та наявність необхідного страхового стажу. Надійним сховищем страхового стажу працівника є електронна трудова книжка. Вона не загубиться, не порветься і не буде викрадена. Однак багато майбутніх пенсіонерів зіткнулися з тим, що в електронній трудовій книжці відображено не весь їхній страховий стаж.

Чому так відбувається і як виправити ситуацію, розповів Юридичний порадник для ВПО.

Електронна трудова книжка – дуже корисний ресурс, який зберігає відомості щодо трудової біографії кожного українця. Її переваги перед звичайною паперовою трудовою книжкою беззаперечні. Її не знищать ні пожежа, ні війна, ні повінь. Вона не загубиться під час переїзду, і її ніхто не зможе викрасти.

Проте громадяни, яким залишилося небагато часу до виходу на пенсію, нерідко стикаються з тим, що страховий стаж в електронній трудовій книжці не збігається з їхньою реальною тривалістю роботи. У паперовій книжці стаж набагато більший.

Це пов'язано з тим, що в електронній трудовій книжці відображено інформацію про роботу, починаючи з 2004 року. До цього періоду такі відомості містилися лише на паперових носіях. Тому, щоб вони відобразилися в електронній книжці, їх слід оцифрувати. На деяких підприємствах це роблять централізовано, поступово оцифровуючи усі трудові книжки громадян. Проте здебільшого це доводиться робити самим майбутнім пенсіонерам.

Процедура це нескладна, потрібно лише зробити ксерокопії або знімки усіх сторінок паперової трудової книжки, на яких є записи про роботу, та занести їх у власний електронний кабінет на порталі ПФУ. Причому на кожен крок там є докладна інструкція.

При цьому кожен працівник може дізнатися, який стаж у нього записаний в електронній трудовій книжці, а також отримати звідти виписку про страховий стаж.

Щоб отримати витяг з електронної трудової книжки, потрібно виконати такий алгоритм дій:

Нагадаємо, деякі українці можуть отримати пенсію одразу за три роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ