Українці можуть накопичити собі гроші на пенсію через застосунок “Дія“

Українці, навіть не маючи офіційної роботи, зможуть накопичувати гроші на старість – для виплати майбутньої пенсії. Причому вони зможуть робити це вже з 16 років. Розмір виплат, і навіть їхню періодичність кожен встановлюватиме сам. Укласти договір із ПФУ можна буде через застосунок "Дія" або через особистий кабінет на порталі Пенсійного фонду.

Українці можуть накопичити собі гроші на пенсію через застосунок “Дія“ - today.ua

Про це розповіла в ефірі телемарафону заступник міністра соціальної політики Дарія Марчак.

За словами чиновниці, відповідний закон уже проголосовано Верховною Радою. Залишилося тільки налагодити та запустити механізм його дії. У Мінсоцполітики розраховують, що він почне працювати вже наприкінці поточної зими.

Цей закон дуже важливий для українців, оскільки обсяг тіньової зайнятості в нашій країні, як і раніше, залишається високим. Найчастіше люди не мають вибору і тому погоджуються на нелегальне працевлаштування. При цьому, незважаючи на роки роботи, вони не можуть заробити собі страхового стажу для виплати пенсії. А досягнувши пенсійного віку, залишаються біля "розбитого корита": роки минули, здоров'я, щоби далі працювати, немає, і пенсії також немає через те, що не вистачає стажу.

Українці можуть накопичити собі гроші на пенсію через застосунок “Дія“

Тому держава пішла назустріч таким громадянам, щоб вони могли вже зараз поклопотатися про свою старість.

Що передбачає ухвалений закон?

Українці зможуть з 16 років укладати договір з Пенсійним фондом про добровільну сплату внесків, на підставі яких після досягнення пенсійного віку держава виплачуватиме їм пенсію. При цьому розмір цих внесків, а також їхню періодичність громадяни визначатимуть для себе самі. У виплатах можна буде робити перерву, а також збільшувати їх або зменшувати.

"Для цього потрібно буде укласти договір із Пенсійним фондом. Це можна буде зробити в електронній формі через Дію, а також на веб-порталі електронних послуг ПФУ", - пояснила Марчак.

При цьому вона додала, що українці зможуть сплачувати внески до Пенсійного фонду не лише за себе, а й за своїх родичів.

Нагадаємо, крім того, ухвалений закон передбачає сплату благодійних внесків для доплат нинішнім пенсіонерам. Причому, навіть якщо внесок буде персоналізованим, все одно його частина йтиме на доплати всім громадянам пенсійного віку.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua