Українцям почали масово блокувати картки за борги. Причому блокують не лише картки працюючих громадян, а й пенсійні картки. Скарги на блокування карток пенсіонерів надходять звідусіль. Власники заарештованих рахунків нерідко залишаються взагалі без засобів для існування.
При цьому блокування пенсійних рахунків громадян під час воєнного стану взагалі заборонено. А отже, таку картку можуть заблокувати лише помилково. Проте банк не має права самостійно знімати арешт із рахунків клієнтів. Він це робить лише за розпорядженням виконавчої служби.
Таким чином, щоб розблокувати свою картку, пенсіонер має звертатися до судового виконавця. Для цього йому потрібно надати довідку про те, що цей рахунок використовується саме для виплати пенсії. Тоді виконавець має віддати розпорядження банку, щоби той зняв арешт із рахунку.
Загалом, пенсіонерам слід знати: в особливий період (зараз саме такий час) їм не мають права блокувати картки, на які надходить пенсія. Але після скасування воєнного стану все, звичайно, буде по-іншому. Тому краще все ж таки потроху повертати борг, що накопичився.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому блокують, звісно, не лише картки пенсіонерів, але й картки решти українців, які мають борги. Причому, якщо раніше закон дозволяв заарештовувати рахунки лише за великі борги, то зараз можуть заблокувати рахунок навіть за 100-200 гривень простроченого штрафу, аліментів або комуналки.
При цьому боржникам слід знати, що вони мають право скористатися частиною грошей із заарештованого рахунку. Щомісяця можна використати з одного із заблокованих рахунків (тільки з одного) не більше двох мінімальних зарплат, тобто до 13 400 грн. При цьому також із цього рахунку можна в необмеженій кількості сплачувати податки.
Таким чином, якщо все коротко підсумувати, то боржникам слід знати таке:
- заблокувати рахунок можуть за найменші борги, тож краще їх не допускати;
- пенсійні картки заарештовувати не мають права, це може статися лише помилково;
- боржники мають право щомісяця використати з арештованого рахунку до 13 400 грн. При цьому частково розблокувати можуть лише один із заарештованих рахунків;
- банк блокує рахунки лише за зверненням судового виконавця, і сам не має права їх розблокувати. Тому власникам заарештованих карток потрібно звертатися до виконавчої служби;
- борги все одно доведеться повернути.
Нагадаємо, з 1 червня в Україні встановили новий тариф на електроенергію, який майже вдвічі вищий за попередній. Тому вартість комуналки зростатиме.