Українці лишилися своїх зарплат після арешту рахунків за борги: коли знімуть санкції

В Україні ухвалили закон, який дозволяє заарештовувати банківські рахунки боржників. Після цього фінустанови почали масово блокувати рахунки громадян за борги по старим кредитним зобов'язанням. Санкції торкнулися навіть зарплатних рахунків.

Українці лишилися своїх зарплат після арешту рахунків за борги: коли знімуть санкції - today.ua

Новий закон обмежує стягнення боргів із пенсій та стипендій, але зарплат обмеження вже не стосується. У найскладнішій ситуації опинилися боржники, у яких єдиний зарплатний рахунок, адже його заарештують у будь-якому випадку.

Відповідно до законодавства, якщо відкрито більш ніж одне виконавче провадження, то виконавці мають право утримувати 50% доходів. Користуватися можна лише сумою 13 400 грн на місяць. Але для цього потрібно звернутися до виконавця, щоб він виніс таке розпорядження до банку щодо всіх рахунків.

Заблокувати можуть і банківські картки, на які нараховується соцдопомога, наприклад, гроші на утримання дитини. В даному випадку потрібно звертатися до суду за скасуванням виконавчого напису та погашати борги за кредитами. Потім виконавці надішлють до банку відповідного листа, щоб громадянам розблокували рахунок. Але це станеться не миттєво. Можливо, доведеться чекати кілька місяців.

Українці лишилися своїх зарплат після арешту рахунків за борги: коли знімуть санкції

Багато людей від початку війни не погашали своїх боргів. Проте після набуття чинності закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень та рішень інших органів під час дії військового стану" банківські установи почали блокувати рахунки боржників та позбавляти їх доступу до грошей.

За новим законом боржнику можна залишати на рахунку дві мінімалки – 13 400 грн, але виконавці стверджують, що немає конкретного механізму, як залишити цю  суму, якщо заарештовується все, що є. Якщо виносити ухвалу, то доведеться знімати арешт з усього банківського рахунку. Тобто зробити це практично неможливо. Таким чином, зарплата на картці блокується повністю, і людина залишається без коштів для існування, якщо вона не має вдома готівкових заощаджень.

За словами юристів, борги нікому не пробачать, і рахунки просто так ніхто не розблокує. Все, що можуть зробити громадяни, які не мають можливості покрити свої борги, - це звернутися до банку із заявою про надання кредитних канікул. Оскільки в Україні офіційно діють форс-мажорні обставини (військовий стан), то канікули можуть дати. Якщо банки не відреагують на це, тоді можна спробувати діяти через суд. Також можна ще домовитися з банком про реструктуризацію боргу.

Раніше повідомлялося, на які категорії населення арешт рахунків не поширюватиметься.

ДЖЕРЕЛОvesti.ua