Незабаром для переважної більшості побутових споживачів газу зміниться система передачі показань газових лічильників. Українці, яким постачає блакитне паливо компанія Нафтогаз, передаватимуть показники лічильників цій компанії.
Про це повідомляє hvylya, посилаючись на відеоблог "Народна думка".
Новий механізм передачі показань лічильників – це наслідок чергової реформи, що відбувається в газовому господарстві. Справа в тому, що прийнято рішення забрати розподільчі мережі в облгазів і передати їх у підпорядкування ТОВ "Газорозподільні мережі України", яке входить до групи Нафтогаз. Таким чином, усе газове господарство України знову матиме єдиного розпорядника.
Вже з 1 лютого клієнти Харківгазу та Дніпрогазу передають показання лічильників не своїм облгазам, а новій компанії.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому з 1 січня для українців помітно змінилися суми в платіжках за розподіл газу, оскільки тепер вартість розподілу рахується не за газовим роком як раніше (з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня наступного), а з вересня позаминулого року до квітня минулого року, тобто з вересня 2021 року по квітень 2022.
Таким чином, вже з 1 лютого клієнти Харківгазу і Дніпрогазу (тепер уже колишні) передаватимуть показання лічильників Нафтогазу. А за ними підтягнуться й інші, адже Нафтогаз поступово забере "під себе" і решту облгазів.
Що буде з переплатою за розподіл газу, яка може виникнути під час переходу з однієї компанії до іншої?
Протягом двох останніх років ринок газу лихоманить від перманентних переходів клієнтів від однієї компанії, що обслуговує їх, до іншої. Не встигли українці прийти до тями після масової зміни постачальника газу (коли всіх поступово перевели від облгаззбутів до Нафтогазу), як тепер і систему розподілу газу Нафтогаз забирає до себе.
У ТОВ "Газорозподільні мережі України" обіцяють усю переплату, яка може виникнути при переході споживачів від однієї компанії до іншої, врахувати у майбутніх платежах. При цьому заборгованість перед колишніми компаніями також буде враховано.
Така масова зміна власника газорозподільної системи пов'язана з тим, що сама ця система перебуває у жалюгідному стані, стверджує керівник ТОВ "Газорозподільні мережі України" Денис Миргородський. За весь час, який облгази перебували у приватних руках, ніхто там нічого не модернізував і навіть не ремонтував. І якщо зараз не взятися за ремонт газових вентилів і труб, то через 7-8 років у країні може виникнути колапс системи постачання газу до будинків українців.