Українців очікує після війни підвищення податків, а також повна відмова від тіньової зайнятості та встановлення гендерної рівності у сфері праці. Крім того, потрібно буде повністю подолати корупцію та відмовитися від тіньових фіскальних схем. Лише за таких умов Україна може бути прийнята до Євросоюзу.
Єврокомісія розглянула заявку України на членство у Євросоюзі, а також оцінила реальний стан справ у податковій сфері, сфері праці та у сфері державного управління нашої країни, пише obozrevatel.
З початком повномасштабного російського вторгнення Україна активізувала свої зусилля щодо вступу до ЄС. Наша країна заслужила право на членство в Євросоюзі, оскільки сьогодні стоїть на захисті демократичних цінностей для всього світу, вважає українська влада. Але, як з'ясувалося, Європі цього недостатньо. Українцям ще належить виконати велике та складне домашнє завдання, перш ніж Європа відчинить нам свої двері, щоби прийняти нас на рівних.
Зокрема, Єврокомісія публікує свої висновки щодо податкового законодавства та податкової дисципліни в Україні:
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- ПДВ відповідає нормам (ставка у 20% відповідає узгодженій в ЄС);
- необхідно покращити електронний режим переміщення товарів;
- немає правила щодо податку на вихід з юрисдикції,
- не запроваджено загальне правило протидії зловживанням.
З усіх цих пунктів найскладніший, звичайно, останній. Особливо, якщо врахувати, що багато правопорушень у сфері фіскального законодавства сама ж влада "кришує", заохочує та вчиняє. За великим рахунком, багато хто і прагне у владу заради того, щоб заохочувати, зловживати і отримувати від цього вигоду. Не дивно, що Єврокомісія у своєму звіті оцінила нашу сферу оподаткування лише в 2 бали.
Ще нижчу оцінку (1 бал, що відповідає початковому рівню), прискіпливі європейці дали нашій сфері зайнятості та соціальної політики. В Україні, як і раніше, процвітає тіньова зайнятість, що призводить до великого скорочення податкової бази. Наголошують також на недостатньому дотриманні техніки безпеки на роботі. До того ж, українцям ще дуже далеко до ґендерної рівності у питаннях оплати праці та рівного доступу до керівних посад.
Загалом Єврокомісія рекомендує негайно вжити таких заходів:
- перевірити всі підприємства щодо неофіційного працевлаштування;
- знизити рівень тіньової зайнятості;
- забезпечити реальну рівність прав жінок і чоловіків.
У сфері вільного переміщення працівників нашу готовність також поки що оцінили на одиницю. У країні мають бути створені такі умови, щоби в Україну міг легко приїхати та знайти собі тут гідні умови праці і проживання працівник, який проживає в будь-якій із країн ЄС.
Нагадаємо, з 1 липня в Україні повернуть усі довоєнні податки та штрафи для бізнесу.