Українців попередили про значне підвищення цін на м'ясо

Для більшості українців вже стала звичною ситуація, коли на касі супермаркету за один і той cамий товар доводиться платити більше, ніж тиждень тому. Продукти у країні регулярно дорожчають. Так, найближчими днями знову зростуть ціни на м'ясо.

Українців попередили про значне підвищення цін на м'ясо - today.ua

Про майбутнє подорожчання м'яса пише видання obozrevatel.

На думку аналітика Українського клубу аграрного бізнесу Максима Гопка, основною причиною підвищення цін на свинину та яловичину стане наближення великодніх свят. Адже Великдень не за горами, і з наближенням святкових днів неминуче зростатимуть ціни на м'ясо.

Експерт упевнений, що продукт дорожчатиме поступово. При цьому Максим Гопко зазначив, що процес подорожчання вже розпочався і лише набиратиме обертів. Наприкінці зими закупівельні ціни на м'ясо у живій вазі повернулися до довоєнних. Не останню роль у ціноутворенні грає і вартість кормів.

“Висока ймовірність, що ціни ще збільшуватимуться у березні, стабілізувавшись у квітні. Ще одним фактором впливу на вартість усієї м'ясної продукції є ціни на корми, які в останні тижні почали зростати”, – каже аналітик.

Українців попередили про значне підвищення цін на м'ясо

Проте експерт спрогнозував незначне зниження цін на молочну продукцію. Знову ж таки, причиною є сезонність. Адже з приходом тепла витрати фермерів трохи знизяться. Водночас, падає і вартість газу. 

"Це важливо для виробництва молочних продуктів. Тому існує можливість зменшення цін у більшості категорій молочних товарів", - припустив Максим Гопко.

Нагадаємо, в Україні з наближенням Великодня очікується зростання цін на продукти, які становлять основу великоднього кошика. Зокрема, зростуть ціни на борошно та яйця, адже ці продукти застосовують при випіканні пасок. Однак вартість борошна різко пішла вгору вже зараз, коли до великодніх свят ще залишається майже місяць.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel