Українців попередили про зниження зарплат через локдаун

Через майбутній локдаун кількість вакансій на ринку праці скоротиться, а претендентів на одне робоче місце стане більше. Через це й зарплати найманих працівників також стануть нижчими.

Українців попередили про зниження зарплат через локдаун - today.ua

Такий невтішний прогноз дав експерт з ринку праці Сергій Марченко.

На думку експерта, сильного падіння зарплат не повинно бути, проте на 2-3% вони скоротяться. І вже точно на підвищення зарплат у період локдауну розраховувати ніяк не доводиться. При цьому ціни на все продовжують рости, а отже, рівень життя українців неминуче знизиться.

Навряд чи роботодавці будуть звільняти своїх фахівців, припускає експерт. Радше, через тимчасове припинення або скорочення обсягів доходу в зв'язку з локдауном, їм доведеться відправляти своїх співробітників у неоплачувану відпустку. Через це багато хто буде змушений звільнитися і шукати собі нову роботу. Українців попередили про зниження зарплат через локдаун

"Ці люди будуть виходити на ринок праці і "тиснути" на нього. А чим більше робочої сили на ринку праці, тим дешевше роботодавці можуть найняти людей. Хтось не погодиться на більш низьку оплату, а хтось погодиться, тому що йому немає на що жити ", - говорить Марченко.

Хоча, пам'ятаючи про сумні наслідки попередніх локдаунів, цього разу уряд обіцяє нові умови перебування в карантині. Підприємства зможуть працювати навіть у "червоних" зонах. З тією лише умовою, що 100% їхніх працівників буду вакциновані від ковіду.

У привілейованому становищі будуть також і вакциновані відвідувачі громадських закладів - наприклад, ресторанів і кафе. Вони зможуть відвідувати їх і по "зелених", і по "жовтих" сертифікатах. "Жовтий" сертифікат отримають ті, в кого є одне щеплення від коронавірусу, а "зелений" отримають двічі щеплені.

Нагадаємо, з 20 вересня Україна переходить у "жовту" карантинну зону. Українцям розповіли, які обмеження знову почнуть діяти.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel