Українців попередили щодо підвищення тарифів на комуналку: в НБУ назвали причини

В Україні не вдасться стримати тарифи на комуналку на рівні 2021 року. Їх будуть змушені підвищувати. Відстрочення підвищення тарифів лише погіршить економічну ситуацію в країні.

Українців попередили щодо підвищення тарифів на комуналку: в НБУ назвали причини - today.ua

Такі тези містить прес-реліз, опублікований Нацбанком України.

В НБУ переконані, що тарифи на комуналку доведеться переглянути через високі ціни енергоносіїв на світовому ринку. Раніше передбачалося, що ціни на енергоносії підуть на зниження і завдяки цьому можна буде зберегти тарифи на комуналку на рівні попереднього року. Проте вартість енергоносіїв не знижується. Через це перегляд тарифів для населення є неминучим. Українців попередили щодо підвищення тарифів на комуналку: в НБУ назвали причини

"Це не тільки тиснутиме на виробничі витрати бізнесу, а й вимагатиме поступового перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги", - йдеться у повідомленні НБУ.

Тарифи на комуналку, зокрема й для населення, доведеться привести до економічно обґрунтованих. Це допоможе усунути дисбаланси в енергетичному секторі, проте неминуче спровокує зростання інфляції.

Через підвищення тарифів на комуналку та ціни на інші товари утримати інфляцію на запланованому рівні у 5% навряд чи вдасться. НБУ передбачає, що вона буде щонайменше 7,7%.

Проте відкладати підвищення тарифів на комуналку далі не можна через те, що це призведе до ще більших проблем економіки. Адже компенсація реальної вартості комунальних послуг для населення призводить до дисбалансів в економіці та загрожує поховати виробничий сектор.

У НБУ наголосили, що саме підвищення тарифів на комуналку стане рушійною силою інфляції цього року.

Нагадаємо, в Україні плата за комуналку вже практично така сама, як у Великій Британії.

ДЖЕРЕЛОhvylya