Ціни на хліб в Україні досягли п'ятирічного максимуму. Однак, незважаючи на це, вони продовжують зростати, іноді – не один раз на місяць. При цьому українцям не варто сподіватися, що вартість хліба стабілізується. Найближчим часом ціни на хліб зростуть ще на 25-30%.
Ціни на хліб зростали минулого року і продовжують зростати цьогоріч. Зокрема, за грудень минулого року вони зросли у середньому на 2 гривні. На січень 2022 року середня ціна 650-грамового пшеничного буханця становила 25,20 грн, а вже 15 лютого на неї виставили цінники в середньому по 27,70 грн.
На початку лютого нинішнього року ціна на хліб такого сорту зросла до 25,90 грн., що стало п'ятирічним рекордом. За рік такий хліб додав у вартості 5,44 гривні, або майже 27%. Проте, це далеко не гранична ціна.
Вже найближчим часом ціни на хліб можуть рвонути на 25-30% нагору. Про це попереджає асоціація хлібопекарів України. Тяге різке підвищення цін на хліб пов'язане з підвищенням енерговитрат на його випічку, кажуть в асоціації. Адже ринкова вартість газу та електрики, за якою відпускають ці енергоресурси для промислової галузі, також неухильно зростає. При цьому вартість енергоносіїв становить приблизно 70% від вартості хліба. Зростають також транспортні видатки. Та й вартість борошна також не стоїть на місці. Все це зрештою змушує виробників підвищувати ціни на хліб. Причому майбутнє підвищення може бути найвищим і найболючішим для незахищених верств населення.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вже сьогодні середньостатистична українська сім'я витрачає близько 50% сукупного заробітку на їжу. Якщо до цього додати ще 20-30% витрат на комуналку, то вийде, що більшості українців на решту залишається 20-30% заробітку. А треба ж іще вчитися, лікуватися і хоч іноді відпочивати.
Найуразливішими перед подорожчанням продуктів виявилися соціально незахищені громадяни: пенсіонери, сім'ї з дітьми, люди, яким доводиться витрачати багато грошей на лікування. Держава обнадіяла їх регулюванням цін на соціально значущі продукти. Проте система не працює – ціни на продукти, включаючи і ціни на хліб, продовжують невпинно зростати.
Нагадаємо, вартість хліба усе ж могла би бути набагато нижчою, якби ритейлери стримали свої апетити. За словами віце-президента Всеукраїнської асоціації пекарів Олександра Тараненка, торгівля "накручує" на вартості хліба понад 55%.