Українців звільнили від податків на землю та нерухомість: хто може цим скористатися

Автор: Марченко Любов

Для частини українців скасували податок на землю та податок на нерухомість. Вони матимуть змогу не платити їх до завершення бойових дій. Але при цьому є деякі обмеження: звільнення від податків діятиме у різні терміни і не для всіх.

Українців звільнили від податків на землю та нерухомість: хто може цим скористатися - today.ua

Ці норми містить законопроект №7632, який Верховна Рада проголосувала у другому читанні.

Згідно з ухваленим законопроектом, частину українців буде звільнено від сплати податку на землю та податку на нерухомість під час війни. При цьому від сплати податку на нерухомість буде звільнено власників як житлової, так і нежитлової нерухомості, незалежно від того, який у них статус – фізичної чи юридичної особи.

Податок на землю

Від цього податку буде звільнено власників земельних ділянок, розташованих у зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території.

Популярні зараз

Європа готується до повномасштабної війни з Росією: Орбан розповів, де буде місце Угорщини

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Три українські банки навмисно пошкоджували готівкові гривні

Зокрема, закон передбачає такі терміни звільнення від податку на землю:

для фізичних осіб - з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року, а також у 2023 році – до останнього числа місяця, в якому завершаться активні бойові дії або окупація;

для юридичних осіб - з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року та у 2023 році до останнього числа місяця, в якому завершаться активні бойові дії або окупація.

Українців звільнили від податків на землю та нерухомість: хто може цим скористатися

Окрім того, звільнення від сплати податку на землю можуть продовжити окремим громадянам індивідуально. Це можливо в тому випадку, якщо земельна ділянка, з якої сплачується податок, забруднена вибухонебезпечними предметами. Для цього власнику земельної ділянки чи землекористувачу потрібно буде звернутись із заявою до місцевої ради.

Податок на нерухомість

Від податку на нерухомість також звільняються власники нерухомості (житлової та нежитлової), яка розташована у зоні активних бойових дій або на окупованій території.

Терміни, на які поширюється звільнення від цього податку, є різними для фізичних та юридичних осіб:

фізичні особи звільняються від податку на житло повністю за 2021 та 2022 рік, а також за 2023 рік – до останнього числа місяця, в якому завершені активні бойові дії чи окупація. При цьому з податку на нежитлову нерухомість для фізичних осіб діятимуть такі самі терміни, як для юридичних осіб;

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

юридичних осіб буде звільнено від сплати податку за житлову та нежитлову нерухомість з 1 березня по 31 грудня 2022 року, а також за 2023 рік до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії чи завершилася окупація.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня повертають усі довоєнні податки, перевірки та штрафи для бізнесу.