Українців можуть звільнити від плати за комуналку під час війни: подробиці законопроекту

Плата за комуналку незабаром буде законодавчо скасована для деяких українців. Це стосується громадян, які або втратили своє житло в результаті бойових дій, або в яких житло сильно пошкоджене і поки що не придатне для проживання.

Українців можуть звільнити від плати за комуналку під час війни: подробиці законопроекту - today.ua

Відповідний законопроект уже зареєстрований у Верховній Раді і чекає на свій розгляд. Якщо його приймуть (а найімовірніше так і буде), то для власників пошкодженого житла скасують плату за комуналку.

В принципі, це цілком логічно: якщо будинок розбитий і не придатний для життя, його мешканці просто не можуть користуватися в ньому ніякими комунальними послугами. Проте депутати все-таки хочуть закріпити їхнє право не платити за комуналку відповідним законом. Українців можуть звільнити від плати за комуналку під час війни: подробиці законопроекту Втім, у деяких містах України, які найбільше постраждали від війни, місцева влада вже й так звільнила мешканців від комунальних платежів. Причому всіх – навіть тих, у яких будинки якимось дивом уціліли.

"Всі рахунки за комунальні послуги, які надає місто, а це гаряча та холодна вода, опалення, вивіз сміття, утримання прибудинкової території та інші, з 24 лютого і до кінця війни буде списано", - раніше оголосив городянам мер Харкова Ігор Терехов.

При цьому харків'янам все ж таки доведеться заплатити за електрику та газ, оскільки ці послуги їм надають не комунальні, а приватні компанії. Але в будь-якому разі їхні комунальні платежі будуть набагато нижчими.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко розповів, якими будуть тарифи на гарячу воду після закінчення опалювального сезону.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua