Українців готують до підвищення тарифів на воду

Українці платять за воду надто мало. Тому тарифи на воду будуть підвищувати. Причому це має статися у найближчому майбутньому. Такі думки озвучила під час круглого столу, присвяченого Дню води, член НКРЕКП Ольга Бабій.

Українців готують до підвищення тарифів на воду - today.ua

На думку чиновниці, послуги українських водоканалів цінуються дуже низько. Середня українська сім'я платить за воду і каналізацію не більше 2% від сукупного доходу домогосподарства. Притому ця плата вдвічі нижча, ніж у середньому в Європі.

Та головне навіть не в цьому, а в тому, що в тарифах на воду, які платять українці, не закладена інвестиційна складова. Тобто, не закладаються гроші на реконструкцію водогонів, яким, як правило, вже по півстоліття і більше. Українців готують до підвищення тарифів на воду

"Ця послуга повинна бути, як мінімум, скоригована на обсяг інвестицій. Зважений, поступовий обсяг інвестицій, до моменту застосування стимулюючого тарифоутворення, що дозволить підприємству інвестувати кошти прозоро і відповідально, а також забезпечити належний рівень наданої послуги", - натякнула Ольга Бабій на те , що підвищення тарифів на воду не за горами.

На сьогодні в структурі тарифу на воду інвестиційна складова дорівнює лише 8%, а це дуже мало. Левову частку тарифу забирає зарплата співробітників водоканалу, а також витрати на електроенергію, поточний ремонт, реагенти, податки.

Нагадаємо, з 1 січня нинішнього року в Україні вже підвищили тарифи на воду. Підвищення було різним по регіонах, однак ціни виросли всюди.