Українців будуть примусово позбавляти права на землю: деталі нового законопроекту

Право на землю, яке гарантоване українцям законом, незабаром може бути фактично скасовано новим законом, який розробили в уряді. У Кабміні підготували законопроект, яким вносяться зміни в закон про консолідацію сільськогосподарських земель. Він фактично відкриває шлях до позбавлення українців права на землю.

Українців будуть примусово позбавляти права на землю: деталі нового законопроекту - today.ua

У пояснювальній записці до нового законопроекту сказано, що його розробили "у зв'язку з впровадженням в Україні з 1 липня 2021 ринкового обороту земель сільгосппризначення".

Що зміниться для власників земельних паїв

Якщо цей закон приймуть, то українців зможуть безперешкодно позбавляти землі, яка їм належить по праву власності. По суті, їхнє право на землю цей закон сильно звузить.

Їх можуть змусити примусово продати свою землю, причому на умовах покупця.

Можуть також змусити обміняти свою ділянку на іншу, розташовану у менш привабливому місці.

Якщо ж власник землі не буде погоджуватися ні на продаж, ні на обмін, його можуть примусово позбавити права на землю через суд. Українців будуть примусово позбавляти права на землю: деталі нового законопроекту Таким чином буде проводитися укрупнення земель за рахунок примусового приєднання до одного земельного паю сусідніх паїв.

Уряд мотивує це тим, що площа земельних паїв, які свого часу були роздані державою селянам у власність, невелика. Середній розмір земельного паю становить 4 га. Цього мало для ведення ефективного фермерського господарства. Тому законопроект передбачає консолідацію земельних паїв, тобто об'єднання їх в одній ділянці.

Якщо, наприклад, фермер побачить біля своєї землі ділянку, яка не обробляється господарем або погано обробляється, він може зажадати від власника ділянки, щоби той продав її або обміняв на іншу, розташовану в іншому місці. Якщо ж той не буде погоджуватися, то землю заберуть через суд.

Втім, очевидно, що цей законопроект розроблявся не заради того, щоб допомогти дрібним фермерам, а заради того, щоб змусити власників земельних паїв, продати свою землю за безцінь тим, хто буде скуповувати її після відкриття ринку землі.

Звісно, якщо людину поставлять перед вибором - або продати свій пай за безцінь, або зовсім позбутися права на землю, то вона обере перше.

Таким чином, якщо цей закон буде прийнятий, то він по суті, якщо не зовсім позбавляє українців права на землю, то значно звужує це право.

Очевидно, в чималій мірі пришвидшило розробку такого законопроекту вивчення громадської думки. Так, у результаті опитування з'ясувалося, що більшість українців не хочуть продавати свою землю. Тому єдиний спосіб змусити їх відмовитися від права на землю - це прийняти закони, які змусять їх збувати свою власність.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua
Меган Маркл на 8-му місяці вагітності вийшла у світ в яскраво-червоній сукні
Дружина принца Гаррі Меган Маркл в червні народить дівчинку. На цю подію чекає вся королівська родина. Днями 39-річна дружина принца Гаррі записала ва...
Шашлик та алкоголь: фахівці розвіяли популярні міфи щодо поєднання популярної страви з міцними напоями
Шашлик та алкоголь більшістю українців (і не тільки українців) сприймаються, як близнюки-брати. При цьому є традиційний перелік алкогольних напоїв, як...
Нова партнерка Олега Винника розповіла про їх перше знайомство
Олег Винник і переможниця “Х-Фактор“ Еліна Іващенко записали спільний хіт “Діаманти“, після чого про їх дует почало ходити багато чуток. Починаюча мол...
У “Нафтогазі“ розповіли українцям про повернення місячних тарифів
Клієнти “Нафтогазу“ цікавляться, чи зможуть вони коли-небудь повернутися на місячні тарифи на газ, які були вигідніше нових річних. “Місячний“ тариф з...
Каре з ефектом мокрого волосся: наймодніша зачіска на літо 2021
Моделі під час показів літніх колекцій знаменитих модних дизайнерів світу виходили на подіум із зачіскою каре з ефектом мокрого волосся. Ця зачіска ст...