Під час війни українців зможуть відправляти у безстрокові неоплачувані відпустки на їхнє прохання. Крім того, буде збільшена тривалість неоплачуваної відпустки, яку дають працівникові з ініціативи роботодавця.
Відповідні зміни до закону "Про відпустки" вже викладено у новому законопроекті №8313, який депутатам рекомендують підтримати у першому читанні. Зокрема, депутати мають намір внести зміни до статті 26 цього закону.
Нова редакція цієї статті передбачає такі зміни:
- Працівникам збільшать максимальну відпустку за сімейними обставинами або іншими причинами без збереження заробітної плати. Сумарний термін такої відпустки може бути до 30 календарних днів на рік.
- Ще одна зміна, передбачена цим законопроектом – право на безстрокову неоплачувану відпустку, яку може бути надано працівникові у разі виникнення загрози життю та здоров'ю.
Зокрема, підставою для такої безстрокової відпустки можуть бути такі фактори:
- загроза поширення епідемії, пандемії;
- необхідність самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством;
- загроза збройної агресії,
- надзвичайна ситуація техногенного, природного чи іншого характеру.
Усі ці випадки можуть бути підставою для надання працівникові безстрокової відпустки без збереження зарплати.
"Роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження терміну, визначеного частиною третьою цієї статті. Тривалість такої відпустки визначається угодою сторін", - йдеться у законопроекті.
Якщо цей закон ухвалять, то роботодавці зможуть відправляти усіх працівників у безстрокову неоплачувану відпустку на їхнє прохання та за умови погодження сторін.
Нагадаємо, в Україні мають намір скоротити тривалість робочої зміни та збільшити відпустку деяким громадянам.