Українців братимуть в ЗСУ на службу з випробувальним терміном

Автор: Марченко Любов

Українцям, які хочуть вступити на службу в ЗСУ, доведеться пройти випробувальний термін, під час якого з'ясують їхню профпридатність для такої роботи. Тільки після успішного проходження випробувального терміну їх зарахують до штату. Йдеться про громадян, які хочуть служити за контрактом.

Українців братимуть в ЗСУ на службу з випробувальним терміном - today.ua

Такі умови містить законопроект №8169, який депутати проголосували у другому читанні.

Таким чином, закон про військову службу буде доповнено ще однією статтею – "Випробувальний термін при прийнятті на військову службу за контрактом". Ця стаття регламентуватиме проходження випробувального терміну перед взяттям на контактну службу.

Тривалого такого терміну "притирання" цивільної людини до військової служби становитиме від одного до шести місяців. При цьому для іноземців, які виявили бажання служити в українській армії за контрактом, також буде встановлений випробувальний період. Для них він становитиме 2 місяці.

Популярні зараз

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

ТОП-5 люксових б/в позашляховиків за ціною до $4000

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

Українців братимуть в ЗСУ на службу з випробувальним терміном

Випробувальний термін передбачений не для всіх майбутніх контрактників. Деяким українцям не доведеться його проходити. Їх можуть одразу зарахувати на контрактну службу.

Йдеться, зокрема, про такі категорії громадян:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • курсантів вищих військових навчальних закладів;
  • учнів військових навчальних підрозділів вищої освіти;
  • громадян, які раніше проходили строкову військову службу.

Тобто, випробувальний термін перед зарахуванням на контрактну службу в ЗСУ доведеться проходити лише тим громадянам, які до цього не навчалися військових спеціальностей і не проходили обов'язкову службу в армії.

Нагадаємо, в Україні також ухвалено закон, який дозволяє давати молодші офіцерські звання громадянам без вищої освіти. Офіцерські погони можуть отримати військовослужбовці, які здобули великий бойовий досвід і командирські навички на фронті.