Українцям виплатять допомогу 2500 гривень від Червоного Хреста: які знадобляться документи

Українцям виплатять допомогу 2500 гривень від Червоного Хреста. Ці гроші отримають внутрішньо переміщені особи. Для отримання допомоги не потрібно подавати жодних додаткових заяв. Однак її дадуть не всім, а лише тим, хто відповідає певним критеріям.

Українцям виплатять допомогу 2500 гривень від Червоного Хреста: які знадобляться документи - today.ua

Про те, хто може претендувати на таку виплату, повідомили fakty.com.ua.

Ще у квітні в Києві було підписано меморандум щодо взаєморозуміння між Товариством Червоного Хреста України (ТЧХУ), Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) та Мінсоцполітики України. Згідно з цим меморандумом організації Червоного Хреста, українська та міжнародна, зобов'язалися сформувати спільний фонд для видачі допомоги від Червоного Хреста. При цьому 1,9 млрд гривень має надати МКЧХ і 500 млн гривень - ТЧХУ.

Хто може претендувати на таку допомогу

Розмір допомоги становить 2500 гривень на особу, і на неї можуть претендувати ВПО, які були змушені залишити свої домівки через війну.

"Виплати здійснюватимуться на підставі наявних відомостей інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб. Тобто для отримання виплат не потрібно буде подавати жодних заяв. Розраховуємо, що виплати отримають майже 1 млн осіб. Перевага надаватиметься ВПО з окупованих територій та зон бойових дій", — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Українцям виплатять допомогу 2500 гривень від Червоного Хреста: які знадобляться документи

Як можна отримати допомогу 2500 гривень від Червоного Хреста

Як уже було сказано, для отримання цієї допомоги громадянам не потрібно особисто подавати жодних заяв і нікуди ходити. Усі дані про можливих отримувачів донори братимуть з Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб та інформаційної платформи єДопомога. На підставі цих даних місія Червоного Хреста спільно з Мінсоцполітики визначатиме потенційних отримувачів. Єдина необхідна умова – одержувачі мають бути офіційно зареєстровані як ВПО.

"Сьогодні всі реєстрації цифрові, і вже є база даних ВПО. Тому, я так розумію, уряд готовий без будь-яких бюрократичних перепон через портал Дія одразу надавати допомогу від Міжнародного комітету ЧХ", - розповів віце-президент українського Червоного Хреста Павло Розенко .

При визначенні одержувачів допомоги від Червоного Хреста пріоритет надаватиметься таким категоріям громадян:

  • особам із інвалідністю;
  • багатодітним сім'ям;
  • сім'ям, які мають на утриманні та вихованні дитину-сироту;
  • сім'ям, які виховують дитину з інвалідністю.

Така допомога буде одноразовою, але тут можливі варіанти. Найуразливішим категоріям громадян можуть призначити повторні виплати.

Нагадаємо, допомогу ООН тепер виплачуватимуть українцям не три місяці, а півроку. Загалом громадяни матимуть змогу отримати 13 200 гривень.

ДЖЕРЕЛОfakty.com.ua