Українцям запровадять податок на обмін валюти під час війни: за що доведеться платити додатково

Автор: Марченко Любов

В Україні запровадять ще один податковий збір. Уряд має намір запровадити податок на обмін валюти. Втім, цей збір не стосуватиметься всіх валютообмінних операцій, а лише валюти, призначеної для покупки імпорту.

Українцям запровадять податок на обмін валюти під час війни: за що доведеться платити додатково - today.ua

Чутки про новий податок підтвердив у своєму Telegram народний депутат Ярослав Железняк.

Він розповів, що уряд готує законопроект, яким буде передбачено додатковий податковий збір на весь імпорт. У Шмигаля вирішили не йти шляхом ускладнення і без того заплутаного імпортного мита, а вирішили запровадити податок на обмін валюти, призначеної для закупівлі імпорту.

"Підтверджую – уряд вже зараз готує законопроект про додатковий збір на імпорт. Тут слід зазначити, що обрано концепцію не додаткових імпортних мит (складна в адмініструванні), а запровадження 10% збору на валютообмінні операції для купівлі всіх імпортних товарів та послуг", - пише нардеп.

Популярні зараз

Більше половини українських АЗС недоливають автогаз: результати дослідження

Залужний озвучив втрати ЗСУ у війні та допустив мобілізацію жінок

Верховна Рада збільшила штрафи за незаконний збір грибів та ягід

Австралія передасть Україні 49 танків M1 Abram

Українцям запровадять податок на обмін валюти під час війни: за що доведеться платити додатково Железняк також повідомляє, що цей законопроект незабаром має бути готовим, і його внесуть на розгляд парламенту вже найближчими тижнями.

"Згідно з розрахунками уряду, це має зменшити попит на імпортні товари і тиск на гривню", - додає автор публікації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, до війни в країні готувалася податкова реформа, згідно з якою влада мала намір змінити податки на зарплату, зменшивши податковий тиск на заробітки громадян. Зокрема, згідно з однією з концепцій, пропонувалося скоротити податок на доходи фізосіб (ПДФО) з 18 до 10%.

Голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев каже, що влада не відмовилася від цієї ідеї і зараз, та, очевидно, її втілюватимуть уже після війни. При цьому таке зниження податку на зарплату можливе лише в тому випадку, якщо всі зарплати будуть виведені з тіні, і всі платитимуть податки.