Українцям повернуть право на безоплатну приватизацію землі: хто зможе скористатися

В Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі. Однак її дозволять не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.

Українцям повернуть право на безоплатну приватизацію землі: хто зможе скористатися - today.ua

Відповідний законопроект №8366, який передбачає зміни до Земельного кодексу, вже зареєстровано у Верховній Раді.

У чому суть питання?

До війни кожен повнолітній українець мав право на безоплатну приватизацію землі, що належить до державної або комунальної власності. Природно, приватизувати безоплатно можна було не скільки кому заманеться, а лише ділянки із чітко окресленими максимальними нормами залежно від цільового призначення.

Зокрема, згідно із 121 статтею Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну приватизацію таких ділянок землі:

  • для ведення фермерського господарства – у вигляді земельного паю, визначеного членам сільгосппідприємства у тій місцевості, де людина має намір зайнятися фермерством;
  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, у селищах – не більше 0,15 гектара, у містах – не більше 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше ніж 0,01 гектара.

Українцям повернуть право на безоплатну приватизацію землі: хто зможе скористатися

Однак із початком війни безоплатну приватизацію землі тимчасово заборонили. Але тут виникла інша проблема: багато українців через війну втратили житло. У когось воно зруйноване або сильно пошкоджене, а хтось просто залишив свій будинок на тимчасово окупованій території і хотів би розпочати нове життя далеко від окупації та лінії фронту.

"У країні на сьогоднішній день склалася доволі складна ситуація з можливістю забезпечення житлом тих громадян, які вимушено залишили свої будинки або взагалі їх втратили", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Тому автори законопроекту пропонують відновити право на безоплатну приватизацію землі для таких категорій громадян, щоб вони могли влаштуватись у новому регіоні та навіть, можливо, розпочати свою справу.

Нагадаємо, українцям, які мають у власності землю за межами населеного пункту, потрібно буде сплатити податок на землю.

ДЖЕРЕЛОsud.ua