Українцям повернуть частину сплачених ними податків

Автор: Марченко Любов

Громадянам України можуть повернути частину податків, які вони сплатили. Податки повертають лише за деякими статтями витрат. Щоб оформити податкову знижку за 2021 рік, українцям залишилося зовсім небагато часу. Заявку на її оформлення необхідно встигнути подати до 31 грудня.

Українцям повернуть частину сплачених ними податків - today.ua

Українці віддають у вигляді податків чималу частину своєї зарплати. Податок з доходу фізичних осіб (ПДФО) становить 18%. Крім того, із зарплати стягують ще 1,5% військового збору. Усе це зменшує виплату майже на 20%. Таким чином, якщо ваша номінальна зарплата становить, наприклад, 20 000 гривень, то реально ви на руки отримуєте лише 16 100. Проте частину сплачених податків можна отримати у вигляді податкової знижки.

Повний перелік видатків, на які можна отримати податкову знижку, міститься у пункті 166.3 Податкового кодексу України.

Хто має право на податкову знижку:

  • Претендувати на неї можуть резиденти і громадяни України;
  • Громадяни, які мають реєстраційний номер картки платника податків;
  • Громадяни, які одержують офіційну (білу) зарплату;
  • Громадяни, які у році, що минає, витратили частину грошей на ті статті, за якими передбачено повернення частини сплачених податків.

Хто не може претендувати на часткову компенсацію податків:

  • ФОП та приватні підприємці;
  • Громадяни, які отримують зарплату неофіційно (у конверті).

Українцям повернуть частину сплачених ними податків

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Як повернути частину податків

Щоби повернути частину податків, потрібно оформити заяву до податкової служби, підкріпивши її пакетом відповідних документів. Зробити це можна як онлайн, так і безпосередньо – особисто завітавши до найближчого центру обслуговування платників податків.

Другий спосіб, звичайно, вимагатиме набагато більше часу та нервів, хоча там вас мають проконсультувати, які документи знадобляться.

Онлайн усе робиться швидше. Потрібно лише слідувати описаному алгоритму. Для оформлення повернення частини податків онлайн вам знадобиться електронний цифровий підпис. Якщо його у вас ще немає, то оформити його дуже просто. Це можна зробити через сервіс Приват24, додаток "Дія", а також через інші електронні сервіси. Отримання ЕЦП – процес майже миттєвий. Тому із цим труднощів не повинно бути жодних.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як оформити податкову знижку онлайн

  • Увійти до особистого кабінету платника податків за посиланням за допомогою сформованого електронного підпису.
  • Подати запит на отримання інформації про ваші доходи – для цього переходимо у вкладку «Заяви, запити для отримання інформації», оформляємо заяву та очікуємо на отримання документа у вкладці вхідні/вихідні документи.
  • Підготувати скан-копії документів, що підтверджують витрати-квитанції про оплату на ім'я заявника, свідоцтва про родинний зв'язок (для повернення коштів за навчання дитини або родича), чеки тощо.

Тут слід пам'ятати, що у квитанціях має бути зазначена сума лише за ту послугу, за якою закон передбачає податкову знижку. Наприклад, якщо у квитанції за оплату дитсадка загальна сума до оплати складає послуги+харчування, то такої заяви не ухвалять. У такому разі квитанції за статтями витрат мають бути окремими.

  • Об'єднати всі документи та квитанції в один PDF-файл - зробити це можна за допомогою онлайн-сервісів та встановлених програм на ПК або смартфоні.
  • Перейти до розділу Електронний кабінет для громадян, де натиснути на Подання декларації про майновий стан і доходи.
  • Натиснути на Створити і переглянути, чи декларація заповнена автоматично.
  • Перевірити вже введену інформацію та звірити її з документом про доходи, що ви напередодні замовляли, виправити неточності.
  • Заповнити декларацію з нуля, якщо попередні дані відсутні.
  • Зберегти, підписати за допомогою ЕЦП та надіслати декларацію.

Нагадаємо, в Україні зараз відбувається податкова амністія. Після неї доходи тих, хто нею не скористався, перевірятимуть. В уряді розповіли, як відбуватиметься перевірка доходів після завершення податкової амністії.