Попри те, що українцям дозволили не платити за комунальні послуги під час війни, борги за комуналку нікуди не подінуться. Їх все одно доведеться повертати після війни. Хоча, деяким українцям усе, що вони заборгували за комунальні послуги, спишуть.
Втім, назвати таких боржників везунчиками не виходить, адже пробачать заборговане лише тим, хто втратив житло через воєнні дії в Україні.
А решті громадян дозволили не платити за комуналку під час війни, якщо у них зараз немає такої можливості. Їм за це не нараховують ані пені, ані штрафів. Та при цьому все одно борги неплатників зростають, немов снігова куля. Адже сама комуналка, хоча й без штрафів, нікуди не поділася, і з кожним місяцем сума боргу зростає. Тому влада і постачальники просять громадян по можливості платити за комунальні послуги і не допускати великих заборгованостей. При цьому тарифи на комуналку залишаються незмінними, хоча раніше передбачалося, що з травня їх буде переглянуто. Природно – у бік збільшення. Проте війна змінила ці плани.
Тарифи на газ залишилися незмінними. Хто скільки платив своєму постачальнику, той і надалі стільки ж платитиме.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Колишні ціни збережуться і на електроенергію: по 1,44 грн/кВт-годину при обсязі споживання до 250 кВт-годин і по 1,68 грн/кВт-годину при споживанні понад 250. Залишаються також колишніми і тарифи на воду – холодну та гарячу.
При цьому українцям відключатимуть електроенергію, незважаючи на воєнний стан. До відключення можуть вдатися в тому випадку, якщо клієнт не платить за комуналку, не передає показання лічильників і не попередив постачальників про те, що поки не платитиме.