Українцям радять терміново перевірити свої документи на землю: виникла проблема з реєстрами

Автор: Марченко Любов

Українцям слід терміново перевірити свої документи на землю. Це стосується як власників земельних ділянок, так і орендарів та власників паїв. Це пов'язано з тим, що деякі операції із землею виявилися не внесеними до державного реєстру.

Українцям радять терміново перевірити свої документи на землю: виникла проблема з реєстрами - today.ua

Про це розповів старший менеджер податково-юридичного департаменту "Делойт" в Україні Антон Бичков у коментарі до одного з українських ЗМІ.

Не всі операції, які було укладено із землею останнім часом, внесено до реєстрів. Втім, шукати в цьому злочинної складової не варто. Справа в тому, що у лютому 2022 року, з початком війни, в Україні були закриті державні реєстри. Земельні операції не здійснювалися, і дані до них не вносилися.

Нормальна робота реєстрів почала відновлюватись лише з травня 2022 року, та й то не все одразу. Спочатку стало можливим здійснювати тимчасову реєстрацію операцій із землею без запису цих операцій у громадські реєстри. Саме тоді й могла виникнути плутанина.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Українцям радять терміново перевірити свої документи на землю: виникла проблема з реєстрами

Зокрема, це стосується як оренди землі, так і угод із купівлі-продажу земельних ділянок та паїв. При цьому слід враховувати, що у жовтні минулого року було прийнято закон, згідно з яким усі договори оренди чи суборенди землі, термін дії яких минув під час війни, вважають автоматично продовженими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Право на реєстрацію та здійснення угод із землею мають лише нотаріуси, які входять до списку Мін'юсту. При цьому перелік таких уповноважених осіб регулярно оновлюється.

Нагадаємо, незважаючи на війну, в Україні суттєво зросли ціни на землю. За майже два роки дії земельного ринку вартість землі зросла в середньому на 20%.