Ціни на золото ростуть: українцям радять, поки не пізно, переводити заощадження в дорогоцінні метали

Автор: Марченко Любов

На сьогодні в Україні найбільш надійним джерелом зберігання заощаджень є дорогоцінні метали і, зокрема, золото. За рік золото подорожчало на чверть, тоді як банки обіцяють за депозитами лише 14% річних.

Ціни на золото ростуть: українцям радять, поки не пізно, переводити заощадження в дорогоцінні метали - today.ua

Про те, чому українцям зараз краще вкладатись у золото, розповів obezrevatel, спираючись на аналітику CNBC.

За рік війни більшість українців втратили навіть ті скромні заощадження, які мали. Однак у більш заможних громадян все ж таки гроші є, і зараз для них найбільший головний біль – куди вкласти свої заощадження, щоб їх не втратити. Аналітики вважають, що сьогодні вкластися в дорогоцінні метали, і зокрема в золото, набагато вигідніше, ніж у паперові гроші. Принаймні, в Україні. Вартість золота на ринку зростає набагато швидше, ніж відсотки на депозитах.

Зокрема, якщо взяти зміни цін на золото з 23 березня 2022 року до 23 березня 2023 року, то виявиться, що тройська унція (31,1 г) за рік зросла в ціні з 56 429 грн до 70 876, тобто фактично на чверть.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Причому аналітики вважають, що вартість золота зростатиме й надалі. Нині для цього є всі підстави. Великі потрясіння на фінансових ринках і криза банківської системи, яка дісталася навіть США, роблять фіатні гроші вразливими, а заощадження в них ненадійними. Водночас, заощадження в дорогоцінних металах показали не тільки свою стійкість, а й продемонстрували зростання.

Ціни на золото ростуть: українцям радять, поки не пізно, переводити заощадження в дорогоцінні метали

Наразі золото продають по $1940,68 за унцію. При цьому ціновий рекорд на вартість золота було встановлено у серпні 2020 року. Тоді унція золота досягла ціни $2075. Втім, багато аналітиків вважають, що вже найближчим часом золото може повторити цей рекорд.

За даними Всесвітньої ради із золота, минулого року центральні банки скупили 1136 тонн цього металу, що є 55-річним максимумом.

"Продовження покупок золота центральним банком є гарною ознакою для довгострокових цін", - вважає Ренді Смоллвуд, генеральний директор Wheaton Precious Metals, компанії, що займається потоковою передачею дорогоцінних металів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому деякі аналітики вважають, що ціна на золото може оновитись до історичного максимуму вже найближчими тижнями. Вони також переконані, що це не буде короткостроковою тенденцією, а золото утримуватиме високі цінові позиції принаймні протягом найближчих років.

Нагадаємо, українцям назвали найвигідніші умови щодо депозитів, які пропонують вітчизняні банки.