Українцям повідомили важливу новину про фінансовий стан ПФУ: чи будуть пенсії у лютому

Українцям повідомили важливу новину про фінансовий стан Пенсійного фонду. У січні його доходи суттєво зросли. Частково це пов'язано з розширенням функцій ПФУ та його повноважень. Проте зросли й власні надходження, призначені на фінансування пенсій. Тому літнім українцям немає підстав турбуватися: в лютому також усі отримають свої виплати.

Українцям повідомили важливу новину про фінансовий стан ПФУ: чи будуть пенсії у лютому - today.ua

У прес-службі ПФУ розповіли, як розподілилися прибутки Пенсійного фонду.

ПФУ отримав більше грошей через те, що в новому році йому передали функції з виплати житлових субсидій, а також виплати, якими раніше займався фонд соціального страхування. Крім того, зросли й власні прибутки Пенсійного фонду, отримані від надходження Єдиного соціального внеску.

Таким чином, у січні поточного року доходи ПФУ за статтями змінилися таким чином:

Українцям повідомили важливу новину про фінансовий стан ПФУ: чи будуть пенсії у лютому

  • власні доходи (частина єдиного внеску та інші платежі) – 31,5 млрд гривень (+5,6 млрд гривень);
  • кошти державного бюджету на фінансування пенсійних виплат – 20,7 млрд гривень (+6,1 млрд гривень)
  • кошти державного бюджету на виплату пільг та житлових субсидій – 3,9 млрд гривень;
  • кошти на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності у 2023 році – 1,9 млрд гривень.

Таким чином, маючи приріст і за власними доходами, і по дотації з бюджету, Пенсійний фонд зміг повністю забезпечити пенсійні виплати за січень. Очевидно, у лютому збережеться та сама тенденція. В усякому разі, поки що підстав для скорочення доходів ПФУ не видно.

Нагадаємо, в Україні вже цього року мають намір провести податкову реформу. Внаслідок її проведення можуть виникнути проблеми з виплатою пенсій.

ДЖЕРЕЛОmeta.ua