За підсумками 2022 року зарплати українців зросли. Так, середня зарплата за минулий рік стала вищою на 6%.
Звичайно, йдеться про номінальну зарплату. При цьому, реальний середній заробіток українців знизився. Однак середній місячний дохід українців у 2022 році в доларовому еквіваленті все ще залишався вищим, ніж у 2020-му.
Такі факти оприлюднив у своєму Telegram-каналі голова комітету ВР з питань фінансової та податкової політики Данило Гетманцев.
Нардеп прокоментував дані, опубліковані Державною службою статистики за підсумками 2022 року. Держстат опублікував квартальні дані щодо зарплати українців у 2022 році.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"З них випливає, що середня місячна зарплата за підсумками 2022 року становила 14 857 грн (в тому числі у 4-му кварталі 16 477 грн.). Проти 2021 року це 6% номінального зростання, але в реальному вимірі середні зарплати скоротилися на 12% ", - пише Гетманцев.
У доларовому еквіваленті середня зарплата скоротилася до 459 доларів. Це становить 10,1% падіння, порівняно з 2021 роком.
"Падіння відчутне, але це все ще більше за рівень 2020 року", - стверджує нардеп.
Гетманцев рахує зарплату в доларах за середньорічним курсом 2022 року – 32,34 грн. Звісно, якщо порахувати за реальним курсом, то падіння зарплати порівняно з минулорічною буде відчутно більшим.
Проте голова парламентського комітету не враховує, що за підсумками минулого року кількість робочих місць в Україні скоротилася на 3 мільйони. Отже, якщо не вдаватися до статистичної еквілібристики, то реальні доходи українців скоротилися не на 12 і не на 10%, а щонайменше у півтора рази.
Данило Гетманцев також нагадав, що заробити набагато вище за середню зарплату можна, будучи фахівцем у галузі IT. А ось працюючи у поштовій та кур'єрській галузі, доведеться вдовольнятися низькими зарплатами.
"Найбільші середні зарплати за підсумками минулого року були традиційно у сфері інформаційних технологій (30,9 тис. грн.), найменші – у поштовій та кур'єрській діяльності (8,6 тис. грн.)", - зазначив Данило Гетманцев.
Нагадаємо, натомість в Україні різко впав попит на програмістів. Відповідно, конкуренція за одне вакантне місце у сфері IT зросла. Тому тепер програмісти на українському ринку праці стали менш популярними, ніж електрики або вантажники.