В Україні щороку підвищуватимуться тарифи на електроенергію. Причому це підвищення буде суттєвим. Такий прогноз дав Нацбанк України у своєму інфляційному звіті за жовтень.
Згідно з прогнозом НБУ, тарифи на електроенергію в Україні щороку підвищуватимуть на 20-25%. Лише в такий спосіб можна буде за кілька років привести вартість електроенергії до обґрунтованої ринкової ціни, йдеться у звіті Нацбанку.
Тому українцям слід приготуватися, що тариф на електроенергію у розмірі 1,44 гривні за кіловат, який їм "подарували" з жовтня 2021 року, протримається лише до закінчення опалювального сезону. Далі плату за електрику доведеться піднімати. Інакше з таким тарифом можна спричинити повний занепад енергосистеми країни.
Отож, чим швидше в Україні піднімуть тариф до економічно обґрунтованого, а це хоча би 3 гривні за кВт-годину, тим більше шансів, що енергетиці країни вдасться вистояти. В іншому випадку, щоб відновити енергетичний сектор, доведеться піднімати тариф уже не до 3, а приблизно до 10 гривень, попереджає експерт.
Фактично, його слова підтверджуються прогнозами Нацбанку.
А от щодо тарифів на газ, то НБУ сподівається, що вже до літа наступного року на європейському ринку встановиться нормальна ціна на газ, і тарифи в Україні істотно підвищуватися не будуть.
"У наступному опалювальному сезоні тарифи на газ для населення підвищаться несуттєво, навіть з урахуванням їхнього приведення до імпортного паритету, а у 2023 році – не зміняться. Це також сприятиме уповільненню зростання тарифів на централізоване опалення та гарячу воду", - йдеться у звіті НБУ .
Звісно, в такій ситуації найбільше програють ті громадяни, які кілька років тому перейшли з газового на електроопалення, як дешевше.
Нагадаємо, українців попереджають про можливі віялові відключення електроенергії взимку.