В Україні, через пару десятків літ, пенсія громадян стане нижчою на третину. Це станеться з кількох причин, як об'єктивних, так і суб'єктивних. Але в будь-якому випадку така перспектива неминуча. Тому уряд вважає своїм обов'язком попередити громадян про зниження пенсій.
Сьогодні в Україні пенсія становить в середньому близько 30% від зарплати, яку нинішній пенсіонер отримував на своєму робочому місці. Однак вже через пару десятків років його середня пенсія становитиме лише 20% від місячного заробітку. Таким чином, пенсії громадян скоротяться на третину.
Про це попередила громадян глава Мінсоцполітики Марина Лазебна під час виступу на круглому столі "Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути".
Лазебная розповіла, що страхова пенсійна система, яка була запроваджена в Україні у 2004 році, спочатку дала добрі сходи. Головний принцип формування пенсій був таким: чим вища зарплата і чим вище стаж у людини, тим вищою буде у неї пенсія.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
"Років п'ять це працювало нормально, пенсії становили 57-60% від заробітку. Це були хороші показники. Але потім через демографічні зміни, популістські, непродумані і несистемні рішення пенсійна система стала недофінансованою і несправедливою. В результаті - сьогодні пенсії становлять 30% від зарплат, а в перспективі через демографію матимемо 20%. І охоплення страховою пенсійною системою знижується ", - розповіла міністр.
За словами чиновниці, її відомство розробило детальну "дорожню карту" подальшого реформування пенсійної системи в Україні. У ній будуть враховані інтереси не лише легально працюючих громадян, а й тих, хто, можливо не по своїй волі, змушений працювати неофіційно.
По суті, каже Лазебна, розроблена ними система пенсійних гарантій - навіть не трирівнева, як передбачалося раніше, а п'ятирівнева.
"На сьогодні ми фактично заклали основи 5-рівневої системи соціальної підтримки. Вона дає кожному пенсійну перспективу. І обов'язкові пенсійні накопичення - невід'ємна частина цієї системи", - зауважила глава Мінсоцполітики.
При цьому, і відомство, очолюване Мариною Лазебною, і загалом весь уряд, відстоюють ідеологію широкого впровадження накопичувальної пенсії. Чиновники кажуть, що це - єдиний спосіб не залишити людей похилого віку без копійки в старості.
Нагадаємо, вже й зараз більшість українців отримує таку пенсію, яка змушує їх і далі працювати. Нині в Україні продовжують працювати близько чверті пенсіонерів.