Українцям знизять податок на зарплату: хто платитиме менше

Українцям мають намір зменшити податок на зарплату. Податок зменшать не всім, а лише окремій категорії громадян. Влада вважає таку зміну в оподаткуванні логічною і цілком виправданою.

Українцям знизять податок на зарплату: хто платитиме менше - today.ua

Таке зменшення податку на зарплату передбачено законопроектом №7432, зареєстрованим у Верховній Раді. Про це повідомив один з ініціаторів законопроекту, голова парламентського податкового комітету Данило Гетьманцев.

Йдеться про військовий збір у розмірі 1,5%, який відраховують із зарплат українців. Справа в тому, що цей збір був свого часу запроваджений для фінансового забезпечення військових. Тому стягувати ці гроші із самих військовослужбовців, нелогічно, вважають депутати.

Українцям знизять податок на зарплату: хто платитиме менше Виходячи з цього, вони пропонують скасувати військовий збір із таких категорій громадян:

  • військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби;
  • осіб рядового, начальницького складу, працівників МВС, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації;
  • осіб, які несуть службу в інших військових формуваннях, створених відповідно до законів України, та інших громадян, які беруть участь у забезпеченні національної безпеки та оборони і стримуванні збройної агресії Російської Федерації в умовах воєнного стану.

При цьому у Раді зареєстровано законопроект, який передбачається підвищення військового збору з 1,5 до 3%. Якщо його проголосують, то решті українців доведеться платити вже не 19,5% зі свого доходу, а 21.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel