Українцям роз'яснили, чому енергоспоживання потрібно скорочувати саме в пікові години

Автор: Марченко Любов

Українців просять 20 жовтня на цілий день звести споживання електрики до мінімуму. Крім того, ощадливо витрачати електроенергію доведеться і в наступні дні. Особливо важливо знижувати енергоспоживання у піковв години. Це пов'язано з тим, що значна частина теплових електростанцій виведена агресором з ладу.

Українцям роз'яснили, чому енергоспоживання потрібно скорочувати саме в пікові години - today.ua

Чому саме втрата теплової генерації робить енергосистему країни настільки вразливою, розповів у своєму Facebook голова Спілки споживачів комунальних послуг та експерт із ЖКГ Олег Попенко.

В Україні електрогенерація забезпечується з кількох джерел: атомних електростанцій, теплових електростанцій, гідроелектростанцій, а також з об'єктів так званої "зеленої" енергетики – сонячних, вітрових та біоелектростанцій. При цьому на сьогодні, через атаки російського агресора на об'єкти критичної інфраструктури, українська енергосистема зазнала великих втрат у всіх сегментах генерації. В Міненерго оцінюють втрати у 40% від усіх потужностей. Хоча в ці 40% увійшли не лише генеруючі потужності, а й передавальні.

"70% вітру зруйновано, 25% сонця зруйновано, 20% атома (експерт, очевидно, має на увазі відключення п'яти енергоблоків Запорізької АЕС, – авт.), близько 15 ТЕЦ та ТЕС частково чи повністю зруйновано", – повідомляє Попенко.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

При цьому експерт трохи роз'яснює технологію процесу електрогенерації. Атомні електростанції забезпечують в енергосистемі базову потужність, яка повністю покриває нічне споживання та велику частину денного. Проте вранці навантаження на енергосистему зростає: люди прокидаються, готують їжу, їдуть на роботу. Увечері вони повертаються додому, і знову навантаження на мережу різко збільшується. Через це у денний та вечірній час доби країні потрібно більше електрики. У мирні часи енергетики могли маневрувати потужностями практично без проблем, проте наразі ситуація змінилася.

"Під час пікових навантажень з 17 до 23 та з 07 ранку до 10 різко збільшується споживання електроенергії, і нам треба якось покривати її споживання", - пояснює експерт.

Українцям роз'яснили, чому енергоспоживання потрібно скорочувати саме в пікові години

Атомні станції відносяться до інертних видів генерації. Вони не здатні маневрувати, залежно від добового споживання. Маневрування можливе за рахунок теплових та гідроелектростанцій. Однак останніми роками з гідроенергетикою в Україні, як і в усій Європі, справи кепські. Через потужні літні посухи і маловоддя, ГЕС не можуть працювати на повну потужність. Таким чином, для маневру залишаються переважно теплові електростанції. А вони якраз зазнали найбільших руйнувань.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Оскільки ворог зруйнував велику кількість ТЕЦ і ТЕС, води у нас стільки немає, покривати пікові навантаження нічим, тому і просять у цей час не користуватися потужними електроприладами", - пояснив Олег Попенко.

Нагадаємо, в Україні на 20 жовтня запроваджено режим обмеженого енергоспоживання. Енергетикам це необхідно, щоби виконати всі необхідні роботи в енергосистемі країни.