Українцям роз'яснили, які податки і штрафи доведеться сплатити після ліквідації ФОП

Навіть у випадку ліквідації ФОП підприємець повинен виконати всі податкові зобов'язання, які він мав до того, як закрив своє підприємство. Якщо він ліквідував ФОП, проте не розрахувався з державою, то всі податки, а також штрафи і пеню за невчасну сплату йому все доведеться сплатити.

Українцям роз'яснили, які податки і штрафи доведеться сплатити після ліквідації ФОП - today.ua

Про це йдеться у роз'ясненні Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області.

"Навіть державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізособи не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності та не змінює термінів, порядків виконання таких зобов'язань та застосування штрафних санкцій та нарахування пені за їхнє невиконання", - йдеться в інформації від ДПС.

Українцям роз'яснили, які податки і штрафи доведеться сплатити після ліквідації ФОП При цьому колишнім ФОП також нагадують про те, що після ліквідації підприємства будь-яке продовження його роботи вважає правопорушенням з усіма фінансовими наслідками, що звідти випливають. Тобто, якщо "на папері" підприємець закрив своє підприємство, а фактично продовжує працювати, то він має бути готовим до того, що до нього прийде ДПС – з питаннями та зі штрафами.

Це застереження особливо актуальне зараз, коли десятки тисяч ФОПів по всій країні закриваються через вимоги щодо встановлення РРО. Наприклад, лише за лютий цього року в Україні закрилося понад 36 тисяч ФОПів.

Хтось із них, ймовірно, справді вирішив покінчити з підприємництвом, вважаючи, що не потягне роботу з касовим апаратом. Однак багато хто просто пішов "в тінь", вирішивши перечекати непевні часи. Мовляв, зміниться влада, а разом із владою кануть у небуття і реформи Данила Гетьманцева. Втім, розраховувати на це не варто. Навіть у випадку зміни влади навряд чи хтось дасть зворотний хід уже напрацьованій реформі. Тим більше, що будь-якої миті можна буде всі невдачі списати на "попередників".

Нагадаємо, усі підприємці ще мають можливість встановити РРО. Влада збільшила термін встановлення касових апаратів та пом'якшила вимоги щодо штрафів для порушників.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua