Від початку повномасштабного вторгнення РФ українцям довелося пристосовуватися до нових реалій. Зміни торкнулися як життєвого устрою простих громадян, так і фінансової сфери країни. Наприклад, багатьом українцям дозволили повертати банкам прострочені кредити після війни.
Про нові правила, пов'язані з поверненням кредитів, пише видання progroshi з посиланням на адвоката Володимира Піпка.
З початком війни та в ході військових дій багато українців були мобілізовані на службу до лав ЗСУ і зараз звільняють окуповані території. Військовослужбовцям необхідно бути максимально зосередженими на виконанні поставлених завдань. Вони не повинні відволікатися на сторонні дратівливі чинники. Наприклад, такі, як прострочений кредит. Тому депутати внесли зміни до Закону України "Про споживче кредитування".
Наразі фінансовим установам та колекторським компаніям заборонено стягувати борги з військовослужбовців певних категорій у разі простроченої заборгованості.
До категорії громадян, захищених від фінансових стягнень, увійшли:
- військовослужбовці, які проходять службу на території України;
- військовослужбовці, які отримали групу інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби;
- члени сімей військових, що померли, загинули або вважаються зниклими безвісти;
- громадяни, які перебувають у полоні;
- громадяни, які зникли безвісти.
Також фінустановам заборонено отримувати доступ до документів, в яких зазначено місцезнаходження військовослужбовця та підрозділ, у якому він служить.
"Звичайно, все вищезазначене не означає, що борги зовсім не потрібно буде платити. Йдеться про те, щоб військовослужбовці могли їх сплатити, коли умови будуть спокійнішими", – каже Володимир Піпко.
Нагадаємо, українські банки підвищують кредитні ставки для підприємців. Кредити для бізнесу дорожчають через те, що банки підвищують ставки за депозитами. А їх, своєю чергою, змушує до цього Нацбанк.