Українцям роздають безплатні продовольчі набори: прийом заявок завершується днями

Автор: Марченко Любов

Українці, які змушені були через війну залишити свої домівки, та знайшли собі притулок у Києві, можуть отримати безплатні продовольчі набори. Однак із оформленням заявок на допомогу слід поквапитися. Їхній прийом закінчується 10 квітня. Втім, у столичній адміністрації кажуть, що після невеликої паузи прийом заявок можуть відновити.

Українцям роздають безплатні продовольчі набори: прийом заявок завершується днями - today.ua

Про це стало відомо із повідомлення заступника голови КМДА Валентина Мондрієвського.

Після 24 лютого 2022 року у Києві було зареєстровано майже 230 тисяч переселенців із регіонів, охоплених війною. Усі вони набули статусу ВПО і, відповідно, мають право на допомогу від держави, а також на всі види допомоги, які належать внутрішньо переміщеним особам.

Зокрема, понад 100 тисяч ВПО, що облаштувалися в Києві, вже подали заявки та отримали безплатні продовольчі набори. Решта переселенців поки що заявки на таку допомогу не подавали, хоча на неї мають право усі ВПО.

Популярні зараз

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

ТОП-5 люксових б/в позашляховиків за ціною до $4000

Грошова допомога: українці можуть отримати від держави до 100 тисяч гривень

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

При цьому прийом заявок на цей вид допомоги спливає за день – 10 квітня. Можна ще встигнути це зробити. Втім, після невеликої паузи прийом заявок на отримання продовольчих наборів, ймовірно, відновлять знову, каже Мондрієвський.

Українцям роздають безплатні продовольчі набори: прийом заявок завершується днями

При цьому урядовець додав, що гуманітарний штаб Києва розпочав свою роботу невдовзі після початку повномасштабного військового вторгнення. За рік його діяльності допомогою штабу скористалися сотні тисяч людей. Зокрема, найбільше люди зверталися за допомогою з березня по травень 2022 року. Тобто в той період, коли ворог стояв на підступах до столиці, і Київ регулярно обстрілювала ворожа артилерія.

Тоді через наближення ворога та обстрілів у Києві призупинили свою роботу багато магазинів. Втім, навіть у ті, що продовжували працювати, товари доставлялися нерегулярно. Тому Гуманітарний штаб узяв під свій контроль забезпечення продовольством мешканців Києва та переселенців, які опинились у столиці.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Соціальні служби у співпраці з Гуманітарним штабом Києва щодня працювали на прийманні та розподілі продуктів та засобів гігієни у десяти районах столиці, забезпечуючи усім необхідним містян", - розповів Валентин Мондрієвський.

Нагадаємо, тим часом, в Україні масово скасовують виплату допомоги переселенцям. В уряді пояснили, що це пов'язано здебільшого з тим, що ВПО змінили тимчасове місце проживання, проте не повідомили про це соціальну службу.