Українцям розповіли, в яких випадках можуть повторно вручити повістку призовнику

Автор: Лобанова Єлизавета

Загальна мобілізація продовжується в Україні до 23 серпня. Повістки вручають всім військовозобов'язаним громадянам віком від 18 до 60 років, які не мають обмежень по службі. Іноді повістки вручаються двічі одній людині. Юристи роз'яснили, хто може повторно отримати повістку, і чи можна від неї відмовитись.

Українцям розповіли, в яких випадках можуть повторно вручити повістку призовнику - today.ua

Так, повторна повістка вручається, якщо попередню не було отримано, або призовник її отримав, але не з'явився у вказаний час у військкомат.

Також повторну повістку можуть відправити для уточнення даних призовника або проходження медкомісії, щоб перевірити його придатність до служби.

Повістку повинні вручити особисто в руки тому, на чиє ім'я вона виписана. Якщо документ забирає родич, можна вважати, що повістку і не вручали.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Українцям розповіли, в яких випадках можуть повторно вручити повістку призовнику

Якщо чоловік отримав повістку, але не з'явився у військкомат, це сприймається як ухилення від проходження військової служби. За це передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність, згідно зі ст. 336 КК України.

За неявку до військкомату чоловіка можуть оштрафувати на 3,5-5,1 тисячі гривень і доставити у військкомат у супроводі. Крім того, за ухилення від служби під час загальної мобілізації чоловіка можуть позбавити волі на 3-5 років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але навіть після сплати штрафу та відбування покарання чоловік не звільняється від мобілізації та може знову отримати повістку.

Раніше повідомлялося, чи будуть чоловікам вручати повістки замість направлення на роботу.