Today.ua

Українцям розповіли правду про військові облігації: чи реально на них заробити

В Україні за останні кілька тижнів різко зросла чисельність покупців військових облігацій. Лише за підсумками попереднього продажу, що відбувся 10 травня, їхня кількість зросла з 11,8 тисяч до 43,3. За цей день було продано цінних паперів на суму понад 4,7 млрд гривень. У Мінфіні сподіваються, що військові облігації активно продаватимуть і на аукціоні 17 травня.

Для активнішого продажу цих цінних паперів і для того, щоб українці мали вичерпну інформацію про них, Міністерство фінансів запустило сайт з інформацією про військові облігації.

"Міністерство фінансів України запускає новий веб-сайт з інформацією про військові облігації. Громадяни України, представники бізнесу та іноземні інвестори можуть зробити свій внесок у прискорення перемоги України в цій кривавій війні країни-агресора. її неминучий крах і розпад", - йдеться у повідомленні українського Мінфіну.

У Мінфіні також нагадують, що облігації продаються у трьох валютах: гривнях, американських доларах та євро. Відповідно, вартість однієї облігації у цих трьох валютах також різна: 1000 гривень, 1000 доларів і 1000 євро.

Залежно від обраної валюти і строку погашення буде різною і прибутковість облігацій

Зокрема, за облігаціями у гривнях передбачено такі відсотки доходу:

За доларовими облігаціями обіцяють таку ставку доходу: 1 рік – 3,7%.

За облігаціями у євро дохід буде таким: 8 місяців – 2,5%.

Чи реально заробити на військових облігаціях?

Якщо судити за відсотковими ставками, то вони доволі високі, особливо у національній валюті. Проте, якщо згадати показники інфляції в країні, а також те, що за підсумками 2022 року найоптимістичніший прогноз щодо інфляції становить 20%, то, звичайно, стає зрозумілим, що ні про який дохід із цінних паперів не йдеться.

Але їхнє придбання – непоганий спосіб максимально вберегти свої заощадження від інфляції. Отже, цілком очевидно, що власники військових облігацій втратять менше грошей, ніж ті, хто зберігатиме їх "у панчосі".

До того ж слід пам'ятати, що гроші від продажу військових облігацій підуть на потреби ЗСУ, а відтак на зміцнення обороноздатності країни. Тому їхню покупку можна розглядати як інвестиції в Україну, а отже, і вигідне вкладення в особисте майбутнє, яке залежатиме від благополуччя держави.

Чи є ризики у придбанні військових облігацій?

Ці ризики мінімальні, але все ж вони є. Гарантом повернення грошей є держава. А це означає, що ніякі нечисті на руку ділки не можуть втрутитися у процес і привласнити гроші інвесторів. Проте ризик залишається. Адже в Україні триває війна. І наскільки платоспроможною буде сама держава, передбачити важко, а якщо точніше – неможливо.

Тому експерти радять українцям, які хочуть придбати військові облігації, для початку розібратися, як працюють цінні папери, оцінити можливі ризики, а вже потім їх купувати. І в жодному разі – не купувати облігації на останні гроші.

Нагадаємо, експерти розповіли, як зміниться курс долара найближчим часом, і в якій валюті краще зберігати заощадження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ