Українцям розповіли, чому вторинний ринок житла надійніший і вигідніший за первинний

Автор: Марченко Любов

Зараз на початку року ринок житла в Україні майже стоїть. Проте з настанням весни він знову активізується. Причому більшість платоспроможних українців зараз купують житло не задля того, щоби придбати власний куток, а заради того, щоб зберегти накопичені заощадження. При цьому дедалі більшою популярністю у покупців користується житло зі вторинного ринку.

Українцям розповіли, чому вторинний ринок житла надійніший і вигідніший за первинний - today.ua

Через високу інфляцію, банківські депозити вже не можуть впоратися з функцією, яка на них покладена. Їхня прибутковість нижче, ніж відсоток інфляції. Тому гроші, покладені на депозит, не тільки не приростають, а й взагалі знецінюються. У таких умовах багато громадян, які зуміли накопичити хоч якісь заощадження, розглядають інвестиції в нерухомість, як більш надійний спосіб вкладення грошей. Квартири не знецінюються: їх завжди можна буде вигідно продати, або здавати в оренду, маючи стабільний прибуток упродовж багатьох років.

Проте, якщо раніше інвестори віддавали перевагу новому житлу з первинного ринку, то зараз дедалі частіше вони звертають свої погляди на вторинний ринок житла. Українцям розповіли, чому вторинний ринок житла надійніший і вигідніший за первинний

У чому переваги і вади первинного ринку?

Квартири з первинного ринку мають низку переваг:

Популярні зараз

Глава МЗС повідомив, коли F-16 з'являться в українському небі

Названо категорії чоловіків, які можуть залишити країну в умовах мобілізації

Українські банки масово блокують карти клієнтів: названо причини

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

  • їх можна вигідно продати - особливо, якщо інвестувати в них гроші на початковому етапі будівництва;
  • нові квартири виглядають привабливіше в очах покупця, який має гроші.

Вади нового житла:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • завжди є ризик натрапити на недобросовісного забудовника, який або затягне будівництво на багато років, або взагалі "розчиниться" з грошима інвесторів;
  • у нових квартирах, при всій їхній зовнішній привабливості, можуть бути приховані вади, які виявлять себе вже після покупки, коли в них оселяться мешканці.
  • нове житло з первинного ринку коштує дорожче.

Порівняно з первинним, житло зі вторинного ринку має цілу низку переваг:

  • квартири на ринку вже обжиті, у них вже давно розкрилися всі їхні недоліки та були виправлені попередніми власниками;
  • як правило, старі будинки вже добре вписані у навколишню інфраструктуру. Тому всі необхідні для життя об'єкти (магазини, школи, аптеки, дитячі садки, медичні амбулаторії) вже під рукою;
  • таку квартиру можна одразу сміливо здавати в оренду;
  • квартира на вторинному ринку житла коштує дешевше.

Проте є у "вторинки" і свої недоліки:

  • знос комунікацій – один із найсерйозніших мінусів;
  • можливі проблеми із правом власності на квартиру. Тому, перш ніж купувати квартиру на вторинному ринку житла, слід проконсультуватися з досвідченим юристом із питань нерухомості.

Втім, у кожному разі інвестор має сам вирішувати, що йому вигідно, а що ні. У будь-якій із цих покупок на ринку нерухомості є свої переваги та свої недоліки. Головне – були б гроші на них.

Нагадаємо, деякі експерти вважають, що до кінця 2022 року в Україні мають знизитись ціни на житло. Тому громадянам радять не поспішати з покупкою.