Вартість бензину та іншого пального має піти на зниження. Якщо цього не станеться, економіка не зможе працювати. Ціна на бензин по 70 гривень нереальна, за неї країна зупиниться. Тому її доведеться знижувати. Однак багато в чому це залежатиме від насиченості ринку пальним, вартості гривні і від ситуації з війною.
Так вважають експерти паливного ринку.
Зокрема, аналітик Геннадій Коваль вважає, що ціни на бензин по 60-70 гривень за літр в Україні бути не може і не повинно. Звісно, хтось купить його за такою ціною. Можливо, громадяни придбають по кілька десятків літрів, щоби почуватися впевненіше, знаючи, що вони "на колесах".
"Але бізнес, економіка не буде працювати за ціною на бензин 70 грн. Це ж автоматично подорожчає вдвічі все, що пов'язане з перевезеннями", - каже Геннадій Коваль. Тому або вартість пального зменшиться, або посиплеться вся економіка країни.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
З іншого боку, потужним чинником формування ціни на бензин є курс долара. Якщо він зростатиме, то буде дуже важко знижувати вартість пального. За курсу долара в 40 гривень ціни на бензин можуть не знизитися, попереджає Коваль. При цьому ще один експерт ринку палива, Сергій Куюн, поділився власним спостереженням: зростання курсу долара на 1 гривню тягне за собою підвищення вартості літра бензину теж на 1 гривню.
Водночас, Куюн констатує, що через високу ціну на пальне водії стали менше їздити на автомобілях і, відповідно, менше його купувати. Таким чином, якщо найближчим часом ціна на пальне не знизиться, але його завозитимуть, то на АЗС його накопичиться критична кількість, від якої продавцям доведеться позбуватися. Отже, їм доведеться знижувати на нього ціни.
"Протягом наступного тижня, за ідеальних умов, постачання перевищить попит. Тоді почнеться формування запасів на АЗС, і коли запаси досягнуть хоча б тижневого рівня, ціна має піти вниз, бо трейдерам потрібні оборотні кошти - їм за таких умов невигідно притримувати паливо" , – каже Куюн.
При цьому він додав, що описана ним схема працюватиме лише за відсутності форс-мажорних обставин. Якщо ворог знову почне бомбардувати інфраструктурні об'єкти, у тому числі й склади з пальним, то жодного зниження ціни на бензин не буде.
Нагадаємо, українських водіїв закликали не купувати пальне через посередників, бо зараз у Мережі орудує дуже багато шахраїв.