Українцям розповіли про припинення постачання газу боржникам

Постачання газу боржникам не може бути припинено під час дії воєнного стану. В Україні діє мораторій на припинення комунальних послуг під час війни. Але при цьому комунальні підприємства можуть подати на боржника до суду з метою примусового стягненням боргу.

Українцям розповіли про припинення постачання газу боржникам - today.ua

Чи потрібно боятися відключення комунальних послуг і, зокрема, припинення постачання газу, розповіло видання gazpravda.

У мережі поширюють інформацію щодо припинення постачання газу боржникам. Це неправда, стверджує видання. Ні газ, ні електрику, ні жодну іншу комунальну послугу зараз українцям не можуть відключити, адже під час війни діє мораторій на відключення комунальних послуг.

Крім того, комунальники також не мають права нараховувати пеню та штрафи на борги українців. Але при цьому вимагати стягнення боргів вони мають право навіть у воєнний час – через суд.

Виняток становлять лише внутрішні переселенці, які мають статус ВПО, та які подадуть документи, що підтверджують, що вони тимчасово не проживають за адресою постійної прописки. Причому це стосується лише мешканців певних територій, в яких ведуться або велися бойові дії, або які тимчасово окуповані.

Крім того, забороняється стягнення боргів із мешканців територій, що знаходяться у зоні бойових дій, або під тимчасовою окупацією. У тому випадку, якщо їхнє житло на цих територіях було знищено або пошкоджено.

Українцям розповіли про припинення постачання газу боржникам

Причому всі ці обмеження стосуються лише боргів, які утворилися після 24 лютого 2022 року. За попередні борги повинні будуть розрахуватися навіть ті, хто втратив свій будинок.

При цьому найкраще справу не доводити до суду. Бо якщо суд ухвалить рішення про примусове стягнення заборгованості, то на боржника чекають такі неприємності:

  • Сума боргу зросте на величину вартості судових витрат.
  • Можуть заарештувати банківські рахунки боржника та навіть його майно. Причому тепер дозволено накладати арешт навіть на рахунки менші за 100 тисяч гривень.
  • Якщо боржник все ж таки і далі ухилятиметься від сплати боргів, його можуть позбавити права на виїзд за кордон.
  • Крім того, після закінчення війни на боржника сповна обрушаться всі штрафи, пені та неустойки.

Тому все ж таки потрібно по можливості вчасно розплачуватись за комунальні послуги.

Нагадаємо, деякі українці можуть одержати довічну 75% знижку на оплату комуналки.

ДЖЕРЕЛОgazpravda.com.ua