Через російські атаки на енергосистему України, в нашій країні можуть виникнути проблеми з доставкою газу споживачам, проте газовий блекаут неможливий.
Про це розповів в ефірі Національного телемарафону виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.
Хоч би як не намагався агресор, проте влаштувати українцям газовий блекаут йому не вдасться. Це неможливо з низки причин, насамперед – технічних. Газова мережа в Україні дуже розгалужена, до того ж є чимало альтернативних шляхів доставки газу. Тому повністю припинити його подання неможливо. До того ж, левова частка українських газових запасів знаходиться у підземних сховищах, які надійно захищені.
Україна також і сама видобуває газ. При відключенні електрики можуть виникати проблеми з видобутком, оскільки там використовується електроенергія. Однак енергетики швидко відновлюють енергопостачання на таких об'єктах. До того ж, видобувні компанії активно використовують альтернативні джерела генерації.
"Зокрема, і видобувні компанії України активно використовують генератори, зокрема дизель-генератори для того, щоб продовжувати видобувати природний газ та забезпечувати нашу енергетичну безпеку", - зазначив Петренко.
Таким чином, якщо навіть виникне ситуація з тотальним блекаутом в електроенергетиці, газового блекауту в Україні точно не буде, хоч би як ворог не намагався.
"Ми забезпечені природним газом у підземних газосховищах. Добувні компанії продовжують активно закачувати газ і видобувати газ там, де це можливо. Навіть незважаючи на дуже складну ситуацію з безпекою. Тому всіх заспокою - газ в Україні буде", - запевнив фахівець.
Нагадаємо, новий керівник Нафтогазу Олексій Чернишов заявив на зустрічі з послами G7, що Україні для проходження опалювального сезону не вистачає 3 млрд. кубометрів газу. Через обстріл об'єктів газовидобувної промисловості вітчизняний газовидобуток скоротився. До того ж, багато теплових електростанцій працюють на газовому паливі, що також збільшує потребу в газі. Тому наявних запасів блакитного палива, навіть з урахуванням нового видобутку, не вистачить.
Для закупівлі 3 мільярдів кубометрів, яких бракує, потрібно близько 4 мільярдів доларів. Таких грошей Україна теж не має. Тому вся надія – на міжнародних партнерів.