Українцям розповіли про фальшиві гроші в терміналах ПриватБанку

Автор: Марченко Любов

Від клієнтів банків (не тільки Привату) часом надходять скарги, що банкомат видав їм фальшиві гроші. Наскільки така ситуація можлива, журналісти одного з українських ЗМІ, розбиралися на прикладі терміналів ПриватБанку. ПриватБанк в якості прикладу обрали не через те, що на нього частіше скаржаться, а тому що він - найбільший і найбільш технічно оснащений український банк.

Українцям розповіли про фальшиві гроші в терміналах ПриватБанку - today.ua

Як можуть потрапити фальшиві гроші в термінал

Потрапити туди вони можуть двома способами: при завантаженні інкасаторами і при поповненні картки (рахунку) самим клієнтами через термінал.

У першому випадку всі банкноти, перш ніж потрапити в банкомат, ретельно перевіряються касирами банку. Причому контроль відбувається як візуальний, так і за допомогою приладів, здатних розпізнати фальшиві гроші. Ця перевірка нагадує ту, яку здійснюють касири в пунктах обміну валют. Вони не тільки перераховують банкноти, а й перевіряють їх на справжність і відсутність пошкоджень.

Після того, як купюри перевірені, їх запаковують в мішки і пломбують ці мішки. Так, у запломбованому вигляді, мішки передають інкасаторам. А ті вже розводять готівку по банкоматах ПриватБанку і заправляють їх готівкою. Тому в першому випадку відсоток попадання фальшивої купюри в банкомат практично дорівнює нулю.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

У другому випадку не виключено, що хтось із користувачів ризикне "спробувати щастя" і поповнити рахунок через термінал фальшивими купюрами. Однак усе термінали Приватбанку та інших банків обладнані спеціальними пристроями для розпізнавання фальшивих грошей, і тому термінал просто не пропустить таку купюру. Українцям розповіли про фальшиві гроші в терміналах ПриватБанку Мабуть всі, хто хоч раз поповнював рахунок через термінал, стикалися з такою ситуацією, коли банкомат не приймав купюру і просто "випльовував" її назад. Тому ймовірність попадання фальшивок таким шляхом також мізерно мала.

Однак, незважаючи на мізерну ймовірність попадання фальшивих грошей у банкомат ПриватБанку, як і в будь-який інший термінал, усе ж, виключити таку можливість не можна.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Фальшивка може потрапити в банкомат трьома шляхами:

  1. Через помилки або неуважність касира. Людський чинник ніхто не виключав.
  2. Нею можуть заправити банкомат зумисно. Хоча це малоймовірно, тому що касир несе персональну відповідальність за якість готівки, яку він віддає інкасатору.
  3. Технічний збій в роботі терміналу при прийомі купюр від клієнта, внаслідок якого туди може потрапити фальшивка. Однак у цьому випадку потрібно, щоб цей збій збігся за часом зі злочинним бажанням клієнта поповнити рахунок фальшивкою, що також малоймовірно.

А тому можна зробити висновок: термінали ПриватБанку надійно захищені від фальшивих грошей і ймовірність отримати їх звідти мізерно мала. А отже, чутки про фальшиві гроші з банкомату дуже сильно перебільшені.

Нагадаємо, Приватбанк запустив грошові перекази за номером телефону, а не за номером картки. Це набагато простіше, ніж переводити на карту і набагато безпечніше.