Крім розрахункових пенсій, багатьом українцям належать надбавки до основних виплат. Причому ці надбавки виплачують не лише за віком, за стаж чи за особливі заслуги перед Батьківщиною, а й на інших підставах. Наприклад, багатьом пенсіонерам належить 20%-а надбавка до пенсії, яку вони отримують.
Про те, хто може розраховувати на таку надбавку, розповіла в ефірі всеукраїнського телемарафону Вікторія Поляковська, яка очолює Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
Йдеться про пенсіонерів, які мешкають на території гірських населених пунктів. Саме їм покладено 20% надбавку до основної пенсії. Крім того, на таку надбавку можуть розраховувати не лише корінні жителі гірських районів, а й ті, хто переїхав туди через війну.
"З 1995 року набрав чинності закон про статус гірських населених пунктів. Оскільки наша область географічно в переважній більшості гірська, понад 190 населених пунктів мають цей статус. Законом передбачено встановлену надбавку до пенсій 20% від основного розміру пенсій", - поділилася інформацією чиновниця .
Згідно з озвученими нею даними, в Закарпатській області проживає 250 тисяч пенсіонерів. Понад п'ята частина з них (53 тисячі) вважається жителями гірських районів і отримує належні надбавки до пенсій.
Як отримати "гірську" надбавку до пенсії?
Розраховувати на таку надбавку можуть лише пенсіонери, які мають статус жителя гірського населеного пункту. Щоб отримати такий статус, потрібно звернутися до місцевих органів влади або до Центру надання адміністративних послуг. Після звернення, посвідчення мають видати протягом місяця. Причому воно видається безкоштовно, розповіла Вікторія Поляковська.
Очевидно, що аналогічну процедуру мають пройти і переселенці, якщо вони хочуть отримати таке посвідчення та надбавку до пенсії.
Нагадаємо, вже з 1 жовтня ті чи інші надбавки до пенсій отримають мільйони літніх українців. Це буде пов'язано з виплатою вікової надбавки 70-річним пенсіонерам, а також із підвищенням мінімальної зарплати.