Українцям розповіли, куди піде курс долара на цьому тижні, і в яку валюту переводити заощадження

Автор: Марченко Любов

Курс долара буде рости на цьому тижні, а гривня плавно девальвувати. При цьому, як поведеться євровалюта, зараз передбачити складно через політику Євроцентробанка, який вважає, що економіка ЄС, як і раніше, вимагає відновлення після епідемії, і тому поки намагається стимулювати її додатковими вливаннями євро.

Українцям розповіли, куди піде курс долара на цьому тижні, і в яку валюту переводити заощадження - today.ua

Нацбанк залишив на понеділок, 4 жовтня, курс долара майже таким же, яким він був у попередній банківський день, знизивши його на символічні 0,7 копійки. При цьому курс євро виріс на 4 копійки стосовно до гривні.

Таким чином, на понеділок, 4 жовтня, встановлені такі курси валют від НБУ:

  • 100 доларів США - 2661,00 гривень (-0,0075 грн);
  • 100 євро - 3087,16 гривень (+0,0485 грн).

При цьому аналітики ринку прогнозують подальше зміцнення долара та ослаблення гривні. Різких стрибків на валютному ринку не передбачають, однак плавна девальвація гривні продовжиться. Українцям розповіли, куди піде курс долара на цьому тижні, і в яку валюту переводити заощадження

"Якогось різкого падіння курсу гривні не очікуємо, але поточна обстановка змушує прогнозувати рух в сторону 26,8 грн / $ і 31,1 грн / €", - говорить аналітик TeleTrade Сергій Родлер.

Популярні зараз

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 квітня

Мобілізація з 1 квітня: кому з українців першочергово видаватимуть повістки

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

В Україні почали відключати опалення: у містах назвали дати

Американська валюта починає зміцнюватись в усьому світі завдяки згортанню допомоги від ФРС (Федеральної резервної системи), яка в минулому році і нинішньому підтримала ослаблену ковідом економіку США додатковими вливаннями паперових доларів. Це, звичайно, ослабило американську валюту, однак допомогло економіці США відновлюватися.

Тепер, коли найбільша економіка світу впевнено демонструє всі ознаки відновлення і зростання, долар почав зміцнювати свої позиції. І це не забарилося позначитися в усьому світі, в тому числі і в Україні: курс долара стосовно до гривні почав рости.

Наскільки далеко піде цей процес, зараз сказати важко. Хоча всі вітчизняні аналітики одностайні в думці: курс долара буде підвищуватися, однак залишатиметься у прогнозованих рамках.

При цьому, тим громадянам, які закладають свої заощадження на тривале зберігання (збирають на будинок, квартиру, автомобіль, яхту, острів), краще перевести їх в американську валюту. При всіх коливаннях туди і назад, курс долара все одно буде повільно рости, кажуть експерти.

Якщо ж заощадження будуть накопичуватись недовго, то є сенс, як і раніше, тримати їх у гривні. Вона в прірву летіти не має наміру.

Із початку року Нацбанк створив для гривні непогану "подушку безпеки", накопичивши півтора мільярда доларів за рахунок різниці в покупці і продажу валют, каже аналітик компанії RoboForex Андрій Гойлов. До того ж, нерезиденти минулого тижня активно вкладали свої гроші в ОВДП, скупивши облігацій на суму понад 2,5 мільярда гривень.

"За минулий тиждень вони збільшили свої портфелі в цьому активі на 2,56 млрд грн - до 98,43 млрд. Це дуже позитивний сигнал для гривні", - говорить Гойлов.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, тим, хто має намір тримати свої заощадження в гривні, непокоїтися також немає причин. Українська національна валюта тримається непогано. І якщо говорити про короткострокові вклади, то їх, безумовно, вигідніше зберігати в гривні, ніж у доларах, через їхню вищу прибутковість.

Нагадаємо, за прогнозами Кабміну, у 2022 році курс долара досягне 28,6-28,7 гривні.