Українцям розповіли, хто має платити за перевірку лічильників води та тепла

Кожні чотири роки споживачам комунальних послуг слід здійснювати перевірку лічильників води та тепла. Якщо цього не зробити вчасно, то платити за спожитий енергоресурс доведеться за встановленими нормативами, а це набагато більше, ніж зазвичай виходить за лічильниками.

Українцям розповіли, хто має платити за перевірку лічильників води та тепла - today.ua

Однак перевірка приладів обліку також коштує грошей. Українцям розповіли, хто має за неї платити.

Коли потрібно здійснювати перевірку лічильників

Зазвичай перевірка проводиться кожні чотири роки. Про те, що необхідно провести перевірку пристрою обліку, споживачам або повідомляють у платіжці, або нагадування про це буде записано в особистому кабінеті споживача. Українцям розповіли, хто має платити за перевірку лічильників води та тепла При цьому лічильники тепла обов'язково перевіряються у лабораторії в спеціальних умовах. І здійснюють їх лише фахівці. А ось із лічильниками води простіше. Їх можна перевірити вдома, не демонтуючи їх. На перевірку одного водяного лічильника йде близько 15 хвилин часу та близько 30 літрів води.

Хто має платити за перевірку лічильників

Відповідно до ст.28 закону "Про метрологію та метрологічну діяльність", періодична перевірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) вимірювальних приладів здійснюється за рахунок підприємств та організацій, що надають послуги з тепло- та водопостачання.

У той самий час, ст.46 цього закону говорить, що фізособи оплачують метрологічні роботи, пов'язані зі здійсненням всіх видів метрологічного контролю на госпрозрахункових засадах, зокрема і перевірку вимірювальних приладів.

Загалом, хто платить за перевірку лічильників, зазвичай зазначено договорі, який укладають між собою постачальник послуг та споживач. Як правило, у договорах записано, що перевірку оплачує той, хто й оплачував купівлю цього лічильника.

А ось що стосується загальнобудинкових лічильників (зазвичай це лічильник тепла), то їхню перевірку здійснює теплокомуненерго власним коштом. Однак, якщо лічильник знаходиться на балансі ОСББ, то його перевірку оплачують мешканці багатоквартирного будинку.

Нагадаємо, в Україні змінюється методика обліку спожитого газу: його враховуватимуть не в кубометрах, а в кіловат-годинах. Однак лічильники для цього не треба буде міняти.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua