Вже незабаром, у жовтні, розпочнеться опалювальний сезон, і багато українців розраховують отримати хоча б на цей період допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг. Однак субсидія дістанеться не всім, хто на неї претендує. Крім вибіркових перевірок субсідіантов, які повинні виявити незаконних одержувачів виплат, держава приготувала список перепон на шляху до отримання субсидії.
Хто має право звернутися за субсидією
Таке право є в усіх громадян. Інша річ, що далеко не всім її дадуть. При цьому слід пам'ятати, що звернутися за субсидією можна в будь-який час. І якщо вам її призначать, то ви можете її отримати не тільки на початку опалювального сезону, але і в будь-якому іншому місяці.
Кому субсидію не дадуть
- На субсидію не варто розраховувати громадянам, які мають велику житлову площу. Якщо площа вашої квартири перевищує 130 квадратних метрів, то, скоріше за все, допомоги на оплату комуналки вам не бачити. Те ж саме стосується і будинків, площа яких перевищує 230 квадратних метрів.
- Скоріш за все, не отримає субсидію і той, у кого є депозит в банку в розмірі від 100 тисяч гривень і вище. Раніше йшлося про 50 тисяч, проте згодом цю норму все ж подвоїли. По суті, 50 тисяч - не такі вже шалені гроші. І двоє економних старичків-пенсіонерів цілком можуть за пару років зібрати собі таку суму на випадок непередбачуваних обставин.
- Якщо у сім'ї є автомобіль, якому менше 5 років. Теж вельми спірний пункт. Однак влада мабуть розсудила так: якщо знайшлися гроші на нову машину, то і на комуналку також знайдуться.
- Якщо менше ніж за рік до подачі заяви на субсидію сім'я придбала квартиру або автомобіль. Втім, що стосується квартири, то тут все ж є виключення. Якщо сім'я продала єдине житло і менш ніж за півроку після цього придбала нове, то така покупка на призначення субсидії не вплине. Люди по суті вклали в нове житло гроші, виручені від продажу старого.
Перевірка може нагрянути до субсідіантів несподівано
При цьому є чимало випадків, коли за нормативами домогосподарство не вписується в ряди одержувачів субсидії. Однак насправді все не так, і сім'я гостро потребує допомоги. В такому випадку кожна заява буде розглядатись в індивідуальному порядку. Претендентам на субсидію слід буде обзавестися деякими довідками, а також чекати в гості перевірку від органів соцзахисту, яка встановить, чи дійсно вони потребують допомоги від держави.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, інспектори з соцзахисту будуть також позапланово і без попередження перевіряти всіх одержувачів субсидії, щоби встановити, наскільки реальний рівень достатку відповідає тому, що зазначений у заяві.
Загалом, перевірка з соцзахисту може, геть як у пісні, "нечаянно нагрянуть, когда ее совсем не ждешь". Інспекторів краще впустити. Інакше вони можуть призупинити вам виплату субсидії.
Правда, поки таких перевірок не буде. Їх обіцяють почати з 2022 року.
Нагадаємо, держава планує надалі виплачувати субсидії та інші види соцдопомоги у цифрових гривнях. Це допоможе державі ретельно контролювати цільове використання таких грошей.