Українцям розповіли, коли гривня стабілізується, і яким буде курс долара

Курс долара на "білому" та "сірому" ринку валют має вирівнятися, і гривня стабілізується вже найближчим часом. При цьому "сірий" ринок втратить велику частину свого впливу, оскільки більшість угод перейде в легальний сектор.

Українцям розповіли, коли гривня стабілізується, і яким буде курс долара - today.ua

Про це повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Завдяки знятим курсовим обмеженням при обороті готівкової валюти, курс долара на "білому" та "сірому" ринку поступово вирівнюватиметься. Це вирівнювання відбудеться вже найближчими днями. За 10-12 днів гривня має прийти у стабільний стан, вважає Олена Коробкова. Українцям розповіли, коли гривня стабілізується, і яким буде курс долара Раніше банки мали право торгувати валютою лише у межах різниці з фіксованим курсом долара не більше 10%. Тепер це обмеження знято, що, поза сумнівом, має збільшити кількість угод на ринку валюти у банківському секторі.

"Зараз вирівнюється можливість для банківського сегменту продажу валюти фізичним особам після того, як регулятор зняв 10% обмеження. Тепер банки зможуть купувати валюту за привабливішим курсом, що привабливо, що зупинить розквіт угод на "сірому" ринку", - каже експерт.

При цьому Олена Коробкова не говорить про можливе зниження курсу долара та зміцнення гривні. Очевидно, йдеться лише про підтягування курсу долара на легальному ринку до курсу, що панує на "сірому" ринку валют.

Нагадаємо, співзасновник monobank Олег Гороховський вважає, що НБУ не врахував, під який удар він підставляє українців, які опинилися за кордоном, яким тепер усі покупки за українськими банківськими картками коштуватимуть набагато дорожче.

ДЖЕРЕЛОzn.ua